Padomi tiem, kas plāno pārvākties uz jaunu mājokli

Padomi tiem, kas plāno pārvākties uz jaunu mājokli

Pārvākšanās uz jaunu mājvietu ir satraucoša un patīkama, tomēr daudz retāk sajūsmu rada to darbu veikšana, kas nepieciešama pirms pārvākšanās. Kā mantu sagatavošanu pārvadājumiem padarīt vienkāršāku? Te būs daži padomi!

Foto: Buzzfeed

Apģērbu pakošana: Lai apģērbus nevajadzētu noņemt no pakaramajiem un locīt, sapako tos ar visiem pakaramajiem lielos miskastes maisos. Nenoņemot drēbes ar pakaramajiem no drēbju skapja stangas, no apakšas ieslidini drēbes miskastes maisā un tieši pirms drēbju pakaramo āķu daļas sasien miskastes maisu. Drēbes būs viegli pārvietot, tās nesaburzīsies un nenosmērēsies, kā arī jaunajā mājvietā tās uzreiz varēsi iekārt drēbju skapī.

Uzraksti uz kastēm: Pakojot mantas kastēs, obligāti uzlīmē uz tām uzrakstus, lai zinātu, kurā telpā katrai kastei vieta, kā arī kas katrā no tām atrodas.

Svarīgākās lietas: Pirmajā dienā pēc pārvākšanās cilvēki visbiežāk ir noguruši un nesteidzas visu izpakot jau tajā pašā dienā, tāpēc svarīgi ir sagatavot čemodānu vai kasti ar pirmās nepieciešamības lietām (higiēnas precēm, maiņas drēbēm, telefona lādētāju, atslēgām, naudas maku, dokumentiem u. c. lietām).

Šķīvju pakošana: Lai pārvešanas laikā šķīvji nesaplīstu, ieliec starp tiem vienreiz lietojamos papīra šķīvjus, kas pasargās traukus no plīšanas.

Izmanto dvieļus: Trauslu mantu iepakošanai vari izmantot dvieļus – tā tu ietaupīsi ne tikai naudu, ko būtu jātērē par burbuļplēvi, bet arī vienlaicīgi varēsi sapakot divas lietas, tādējādi ekonomējot vietu.

Detaļu pakošana: Ja plānots mēbeles pirms pārvešanas izjaukt, obligāti katras mēbeles sīkās detaļas (skrūves, tapas, rokturus, eņģes) ieliec atsevišķā maisiņā un uzlīmē uz tā uzrakstu ar informāciju, kurai mēbelei šīs detaļas domātas. Līdzīgi var darīt arī ar elektrotehnikas stiprinājumiem, kabeļiem, vadiem un citām detaļām.

Atbrīvojies no visa nevajadzīgā: Viena no lielākajām kļūdām, ko cilvēki pieļauj, ir “apaugšana” ar nevajadzīgām mantām. Pirms pārvācies uz jaunu dzīves vietu, pārdomā, vai tev tiešām nepieciešami tie apģērbi, kurus gadiem ilgi neesi vilcis, un citas lietas, kuras jaunajā mājoklī neiederēsies vai arī ir savu laiku jau nokalpojušas. Sev nevajadzīgās lietas, kuras ir labā stāvoklī, vari ziedot labdarībai.

Pārtikas plēve: Lietas, kuras varētu birt (piemēram, veļas pulveris) vai tecēt (piemēram, šampūni un dušas želejas) papildus drošībai vari stingri ietīt pārtikas plēvē, lai garantētu, ka šie produkti nesasmērēs citas mantas.