Mantu pārvešana uz ārzemēm

Mantu pārvešana uz ārzemēm

Plānojot pārvākšanos vai mantu pārvešanu uz ārzemēm, ir jāņem vērā daudzas lietas, lai process būtu veiksmīgs un pēc iespējas mazāk nāktos satraukties par notikumu, kas vairumam cilvēku nav ikdienišķs. Mantu pārvešana uz dažādām valstīm var būt atšķirīga, tāpēc daudz kas ir atkarīgs no tā, uz kuru valsti  pārvadājumi tiek plānoti, bet ir lietas, kuras jāņem vērā, neatkarīgi no tā, uz kuru valsti plānots pārvākties vai pārvest mantas.

Pārvadājumu veids: Ja jāizvēlas starp aviopārvadājumiem, sauszemes pārvadājumiem un jūras kravu pārvadājumiem, tad finansiāli izdevīgākie risinājumi būs sauszemes un jūras pārvadājumi, bet laika ziņā ātrākie būs aviopārvadājumi. Izmaksu dēļ kravu aviopārvadājumus cilvēki izvēlas daudz retāk nekā sauszemes vai jūras pārvadājumus, jo cenu atšķirība ir liela, turklāt, ja pārvadājumi tiek veikti no Latvijas uz kādu Eiropas Savienības valsti, tad avio, jūras un sauszemes pārvadājumu ātrums var atšķirties tikai par vienu vai pāris dienām.

Laicīga plānošana: Laicīga pārvadājumu plānošana ne tikai samazinās stresu, bet arī palīdzēs tikt pie finansiāli izdevīgākiem piedāvājumiem un pakalpojumu saņemšanas tieši tev izdevīgā laikā. Starptautiskie kravu pārvadājumi parasti aizņem vairākas dienas, tāpēc to veikšanu nepieciešams rezervēt laicīgi, jo kravu pārvadājumu sniedzējiem ne vienmēr ir brīvs transports (sauszemes pārvadājumu gadījumā) vai arī brīva vieta lielai kravai (gaisa un jūras pārvadājumu gadījumā). Turklāt, plānojot mantu pārvešanu laicīgi, pastāv lielāka iespējamība, ka nekas no nepieciešamā netiks aizmirsts.

Mantu izvērtēšana: Pārvācoties dzīvot uz citu valsti, noteikti vajadzētu ņemt vērā, kuras mantas ir vērts pārvest, bet kuras ir izdevīgāk nopirkt jaunas. Mirkļa iespaidā gan noteikti nevajadzētu atbrīvoties no lietām ar sentimentālu vērtību, jo tās atgūt vairs nevarēs. Tieši tāpēc vēlreiz jāpiemin tas, ka mantu pārvešana jāplāno laicīgi, lai pietiktu laika arī mantu izvērtēšanai.

Mājdzīvnieku pārvadājumi uz ārzemēm: Lai pārvestu mājdzīvniekus uz ārvalstīm, nepieciešams noskaidrot konkrētās valsts dzīvnieku ievešanas un izvešanas noteikumus, kā arī pirms pārvadājumu veikšanas noteikti jāveic dokumentācijas nokārtošana, lai dzīvnieka pārvešana būtu iespējama: nepieciešami importa, eksporta, tranzīta dokumenti, veterinārais sertifikāts un vakcinācijas apliecība.

Profesionāli pārvadātāji vai paziņas: Pēdējo gadu laikā ļoti populāras kļuvušas grupas sociālajos tīklos, kurās tiek organizēti mantu pārvadājumi no ārvalstīm uz Latviju un no Latvijas uz ārvalstīm. Šādi pārvadājumi piemēroti tikai nelielu kravu pārvadāšanai, turklāt tie visbiežāk nesniedz garantijas vai darījumu apliecinošus dokumentus par pakalpojumu saņemšanu. Ja krava ir vērtīga, tad labāk to uzticēt profesionāliem pārvadātājiem, kas sniegs gan garantiju par mantu drošību, gan darījumu apliecinošu dokumentu.

Lai pašam nebūtu jālauza galva par lietām, kas jāņem vērā, pārvedot mantas uz ārzemēm, vari konsultēties ar profesionāļiem, kas veic mantu pārvadājumus uz ārzemēm – visbiežāk konsultācijas pirms pakalpojumu sniegšanas ir bez maksas.