Padomi mēbeļu pārvietošanā

Padomi mēbeļu pārvietošanā

Pārvācoties no vecā mājokļa uz jaunu, nereti vislielākās problēmas sagādā tieši mēbeļu pārvietošana, jo tās mēdz būt ļoti smagas, neparocīgas nešanai, kā arī reizēm to izdabūšana cauri ārdurvju ailei šķiet neiespējama. Ko darīt, lai mēbeļu pārvietošanas procesu atvieglotu  un padarītu ne tikai ērtāku, bet arī ātrāku?

Veic mērījumus: Bieži vien cilvēki paļaujas uz acumēru, bet tā noteikti nav labākā mērīšanas metode, ja jāpārvieto mēbeles, īpaši, ja tās ir lielas. Mērīšana “uz aci” var beigties ar saskādētām mēbelēm, noskrāpētām sienām un arī ar traumām. Nesot mēbeles, pat pāris centimetriem var būt liela nozīme, tāpēc izmēri visas durvju ailes, caur kurām mēbele būs jānes cauri.

Pamēģini dažādus leņķus: Ir mēbeles, kuras no mājokļa iespējams iznest tikai noteiktā leņķī vai stāvoklī – piemēram, salokāmos dīvānus, kad tie ir nofiksēti gultas režīmā. Lai pārvietošanas laikā mēbeles nesaskādētu, tās ieteicams ietīt pārtikas plēvē, kā arī vajadzētu uzmanīt rokas, jo smagas mēbeles ilgstoši noturēt vienā leņķī ir grūti un steigā veikti darbi var beigties ar traumām.

Noņem detaļas: Gandrīz katram ir gadījusies situācija, kad pietrūkst tikai pāris centimetru, lai mēbeli iedabūtu iekšā vai izdabūtu ārā no mājokļa. Tādās situācijās vajadzētu padomāt, kādus elementus no mēbeles iespējams vienkārši atvienot. Piemēram, dīvānam ar koka kājām var noskrūvēt kājas vai noņemt roku balstus. Svarīgi ir atcerēties, kā mēbele izskatījās pirms detaļu demontāžas, tāpēc pirms darbu veikšanas mēbeli ieteicams nofotografēt.

Izņem durvis: Durvju izņemšana no eņģēm tikai par nelielu sprīdi paplašina durvju aili, bet reizēm tieši šis papildus sprīdis palīdz veiksmīgi mēbeles ienest vai iznest no mājokļa.

Iecelšana caur logu vai balkonu: Retos gadījumos mēbeļu vai sadzīves tehnikas iecelšana tiek veikta ar speciāla aprīkojuma palīdzību caur ēkas balkonu, lodžiju vai logu, bet te jāņem vērā, ka šādus darbus drīkst veikt TIKAI profesionāļi. Ja veiksi mantu iecelšanu vai izcelšanu pašrocīgi, tā var beigties ar sabojātām mēbelēm, traumām un nopietnu apkārtējo drošības un veselības apdraudējumu. Bez piemērota aprīkojuma un pieredzes mantu iecelšanu/izcelšanu šādā veidā nedrīkstētu veikt.

Veicot mēbeļu pārvietošanu, vajadzētu atcerēties, ka šie darbi jāveic pārdomāti un nesteidzoties, jo tikai ar plānošanu un vēsu prātu iespējams šos darbus paveikt veiksmīgi, bez traumām un saskādētām mēbelēm vai noskrāpētām mājokļa sienām.