Biežāk pieļautās kļūdas pārvākšanās procesā

Biežāk pieļautās kļūdas pārvākšanās procesā

Ir izpētīts, ka vidusmēra cilvēks savas dzīves laikā pārvācās 11 reizes – iespējams, kādam šķitīs, ka tas ir daudz, bet kādam citam, ka tas ir maz, tomēr skaidrs ir viens: pārvākšanās parastam cilvēkam nav ikdienišķs process, tāpēc nereti tiek pieļautas arī kļūdas. Kādas tad ir pārvākšanās procesā biežāk pieļautās kļūdas un kā no tām izvairīties?

Biežāk pieļauto kļūdu saraksts:

  1. Nepārdomāta pārvākšanās kompānijas izvēle.
  2. Izvākšanās paša spēkiem, neņemot vērā citas iespējas.
  3. Jaunā mājokļa (uz kuru plānots pārvākties) nepārzināšana.
  4. Pārvākšanās organizēšana bez darāmo darbu saraksta.
  5. Nepārdomāta naudas tērēšana dārgiem iepakojuma materiāliem (piemēram, plastmasa kastēm, kurām pēc pārvākšanās nebūs pielietojuma).
  6. Pilnīgi visu mantu sapakošana un pārvešana, nepadomājot, vai tās visas tiešām būs nepieciešamas.
  7. Drošības normu ignorēšana.
  8. Pārvākšanās plānošana pēdējā brīdī.
  9. Pārvākšanās darbiem nepiemērots transports.

Labs pārvākšanās serviss palīdz ietaupīt: Lai arī daudziem šķiet, ka profesionāls pārvākšanās serviss izmaksā dārgi, patiesībā bieži vien pašu spēkiem veikts pārvākšanās process izmaksā tikpat un reizēm pat dārgāk, turklāt tas arī aizņem vairāk laika. Uzrakstot uz papīra visas izmaksas, kurās ietilpst iepakošanas materiālu cena, aprīkojuma izmaksas, transporta īre, degvielas izdevumi, ieguldītais laika patēriņš, kā arī iespējamie zaudējumi (piemēram, mēbeļu vai tehnikas nešanas laikā saskādējot sienas vai nesamās mantas), bieži vien atklājas, ka izdevīgāk ir algot profesionālus pārvadātājus un ietaupīt savu laiku, spēkus un nervus.

Darāmo lietu saraksts: Daudziem šķiet, ka pārvākšanās tāds nieks vien ir, bet pārvākšanās process mēdz būt tik ātrs un darbiem piesātināts, ka kādu no darāmajām lietām var arī aizmirst, tāpēc darāmo lietu saraksts ir kas tāds, ko noteikti vajadzētu sastādīt jau laicīgi.

Drošības normu ievērošana: DROŠĪBA ir vārds, par kuru nereti tiek aizmirsts, kad tiek veikti pārvākšanās darbi, bet tā noteikti nevajadzētu būt. Svarīgi, lai pārvākšanās dienā mājoklī nebūtu ne mazu bērnu, ne mājdzīvnieku, jo viņi ne tikai šim procesam var traucēt, bat arī var gūt traumas (piemēram, nokļūstot ceļā mantu nesējiem). Arī pareiza mantu nešanas tehnika un aprīkojums ir svarīgs, lai netiktu traumēta veselība un pārvākšanās process nebeigtos ar sastiepumiem un traumām, kas par sevi atgādina vēl ilgi pēc pārvākšanās darbu beigām.

Laicīga mantu sagatavošana: Ja pārvedamo mantu ir daudz, tad tās vajadzētu sapakot jau iepriekšējā dienā, lai to nešana būtu ātrāka, maksimāli ērta un nekas no nepieciešamā netiktu aizmirsts. Mantas, kuras no vecā mājokļa jaunajā vairs nebūs nepieciešamas, var pārdot Facebook mantu pārdošanas grupās, tādējādi iegūstot papildu naudu, ar kuru segt pārvākšanās izdevumus.

Atceries, ka plānojot pārvākšanos, noteikti nevajadzētu baidīties lūgt padomus un palīdzību profesionāļiem, jo viņiem pārvākšanās darbi ir ikdiena.