Trauslu mantu sagatavošana pārvadājumiem

Trauslu mantu sagatavošana pārvadājumiem

Katrs, kurš kādreiz pārvācies, zina, cik nepatīkama ir tā sajūta, kad galapunktā tiek sagaidītas mantas un kāda no tām pārvadājumu laikā saplīsusi. Īpaši jau tad, ja saplīsusī manta bijusi sentimentāli vai finansiāli ļoti vērtīga. Kā tad sagatavot trauslas mantas pārvadājumiem, lai tās nesaplīstu?

Nepārbāz kastes: Rēķinies, ka uz mantu kastēm tiks liktas citas mantu kastes, tāpēc nevajadzētu sapakot kastes “ar kaudzīti”, jo reizēm tieši tāpēc mantas mēdz plīst. Ekonomē vietu, bet seko līdzi tam, lai kastes varētu bez grūtībām aiztaisīt un citas kastes uz tām stāvētu stabili.

Dažādu izmēru kastes: Ja ļoti lielā kastē saliksi daudz nelielu, viegli plīstošu mantu, pastāv liels risks, ka kāda no tām saplīsīs, tāpēc droši trauslu mantu pakošanai izmanto arī nelielas kastes – piemēram, kurpju kastes, kurās pārvešanas procesā mantām būs maz rūmes kustībai.

Atsevišķas kastes: Īpaši vērtīgām lietām vari atvēlēt atsevišķas kastes un sapakot tās starp spilveniem. Piemēram, ja jāpārved dārga vāze, kastes apakšā ieliec vienu spilvenu, tad vāzi, bet pa virsu uzliec vēl vienu spilvenu un kasti rūpīgi aizlīmē. Tādējādi ietaupīsi gan uz iepakošanas materiālu rēķina, gan varēsi vienlaicīgi iepakot trauslās mantas un guļamistabas piederumus.

Lai mantas nesaskaras: Stikla priekšmeti pārvešanas laikā visbiežāk plīst vibrāciju vai triecienu laikā, kad to virsmas saskaras, tāpēc svarīgi katru glāzi iepakot papīrā vai burbuļplēvē, bet, pakojot šķīvjus, starp katru šķīvi var ielikt papīra šķīvi. Ja glāzēm saglabājušies oriģinālie iepakojumi, tad tās var pārvest tajos vai arī var izmantot speciālus kartona režģus, kas paredzēti kartona kastes nodalījumu veidošanai.

Tukšās vietas kastē: Trauslām lietām nepatīk brīva vieta kastē, kura pārvešanas laikā ļauj tām kustēties, tāpēc aizpildi to ar burbuļplēvi, saburzītu papīru vai putuplastu, lai mantām nebūtu vietas kustībai.

Uzlīmes vai uzraksti: Ja esi mantas kastēs sapakojis pats, neaizmirsti uz tām uzlīmēt vai uzrakstīt uzrakstus ar informāciju, ka kastēs atrodas trauslas lietas, lai gan tu pats, gan mantu krāvēji zinātu, ka šīs kastes pelnījušas īpašu attieksmi.

Mantu pārvešana: Kastes ar trauslajām mantām pietaupi beigām, lai tās nebūtu apraktas zem citām, smagākām kastēm, kuras tās varētu saspiest. Kā arī noteikti nebaidies konsultēties un jautāt pārvadātājiem, kāds risinājums būtu labāks konkrētajā situācijā, jo viņiem pārvākšanās un mantu pakošana ir ikdiena, tāpēc viņi pratīs ieteikt praksē pārbaudītus risinājumus.