Drošas pārvākšanās ceļvedis

Drošas pārvākšanās ceļvedis

Kad tiek plānots pārvākšanās process, svarīgi visu ne tikai rūpīgi sapakot un laicīgi izvēlēties pārvākšanās pakalpojumu sniedzēju, bet arī padomāt par to, lai šis process būtu drošs. Kas tad būtu jāņem vērā, lai nevienas procesā iesaistītās personas veselība netiktu apdraudēta?

Nepārspīlē ar smagumiem: Tas, ka tu vari pacelt lielus smagumus, nenozīmē, ka tev tas jādara, jo nepareiza lielu smagumu celšana var beigties ar sastiepumiem un traumētām locītavām. Smagas mantas ieteicams sapakot vairākās kastēs un nest vairākos piegājienos. Atceries, ka pārcelšanās nav svarcelšanas sacensības!

Iepako asus priekšmetus: Asi priekšmeti nešanas laikā var izdurties arī cauri kartona kastei, tāpēc ieteicams tos droši iepakot – ideāli, ja nažiem un citiem asiem priekšmetiem ir uzmavas, aizsargi vai futrāļi, kas to pārvietošanu padarīs maksimāli drošu.

Piemērots apģērbs: Pārvākšanās laikā valkā ērtu apģērbu, kurš nav plandošs un kurā var brīvi kustēties, kā arī neaizmirsti par ērtiem slēgtajiem apaviem, kas mantu nešanas procesā nešļuks nost no kājām.

Atbrīvo ceļu: Nesot mantas, ne vienmēr var redzēt visu, kas atrodas zem kājām, tāpēc atbrīvo no traucējošām mantām gan iekštelpu grīdas, gan piebraucamo ceļu, pa kuru būs jānes mantas uz kravas auto. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, jo nešanas ceļā nomestas mantas var paklupināt nesēju.

Ieklausies savā ķermenī: Ja ārsts tev ir ieteicis necilāt smagus priekšmetus, tev nesen bijis kāds savainojums vai arī vienkārši nejūties fiziski labi, tad labāk izvairies no smagu mantu cilāšanas un uztici darbus profesionāliem mantu nesējiem. Ilgtermiņā tas būs daudz izdevīgāk, jo savainojumu ārstēšana izmaksā daudz dārgāk par profesionālu pārvākšanās servisu.

Bērni un mājdzīvnieki:  Pārvākšanās dienā uztici bērnus un mājdzīvniekus auklītei, saviem draugiem vai radiniekiem, jo bērni un mājdzīvnieki mēdz skraidīt, tādējādi ne tikai traucējot mantu nesējiem, bet arī apdraudot paši savu drošību.

Kārtīgi atpūties: Iepriekšējā dienā pirms pārvākšanās kārtīgi atpūties: bieži vien cilvēki gūst traumas, jo vienkārši nav kārtīgi atpūtušies un noguruma iespaidā kļuvuši izklaidīgāki un neveiklāki.

Veicot pārvākšanās darbus, domāsim ne tikai par ātrumu un finansiālo izdevīgumu, bet arī par savu un citu cilvēku drošību un veselību!