Videi draudzīga pārvākšanās

Videi draudzīga pārvākšanās

Mūsdienās daudz tiek runāts par atbildību pret apkārtējo vidi, jo daudzas šķietami nekaitīgas darbības (piemēram, plastmasas salmiņu lietošana) patiesībā var nodarīt kaitējumu dabai un dzīvajām radībām. Gandrīz jebkuru darbību – arī pārcelšanos uz jaunu mājokli – iespējams padarīt videi draudzīgāku. Kas tad būtu jādara, lai maksimāli samazinātu negatīvo ietekmi uz vidi, veicot pārvākšanās darbus?

Mazāks braucienu skaits: Mantu pārvešana ar vieglo auto varētu šķist videi draudzīgāka, bet patiesībā ir pretēji, jo visu mantu pārvešanai ar vieglo auto būs nepieciešami vairāki braucieni, tāpēc labāk izvēlēties profesionālu kravas transportu, kas visas mantas varēs pārvest viena vai pāris braucienu laikā. Process būs ne tikai dabai draudzīgāks, bet arī ātrāks.

Daudzreiz lietojami iepakošanas materiāli: Pirms iegādājies pakošanas materiālus, pārbaudi, ko no esošajām lietām vari izmantot mantu pakošanai. Mantu pakošanai izmanto visas mājās jau pieejamās kastes un grozus, apģērbus vari ievietot koferos un somās, bet burbuļplēvi trauslu lietu pakošanai vari aizstāt ar dvieļiem, segām un palagiem. Protams, bez plastmasas maisiem un kartona kastēm nevarēs iztikt, bet to nepieciešamību iespējams samazināt līdz minimumam, izmantojot mājoklī jau esošās lietas.

Lietotu iepakojamo materiālu izmantošana: Plānojot pārvākšanos laicīgi, vari mantu pakošanai izmantot jau lietotas kartona vai plastmasas kastes, kuras vari palūgt tuvējā veikala darbiniekiem vai arī draugiem un radiem. Tā tu atkārtoti izmantosi lietas, kuras, visticamāk, būtu nonākušas atkritumos.

Ziedo vai nodod pārstrādei: Pārvākšanās procesā vienmēr rodas kaudzīte ar lietām, kuras vairs nav nepieciešamas: lietošanai derīgās lietas var ziedot labdarībai vai pārdot, izlietotās baterijas obligāti vajadzētu izmest speciālos bateriju nodošanas punktos, kas atrodas lielveikalos, bet vecās elektropreces iespējams nodot speciālos elektropreču nodošanas/utilizācijas punktos. (Baterijas un elektropreces nekādā gadījumā nevajadzētu izmest kopā ar sadzīves atkritumiem!) Mantu šķirošanu veic laicīgi, lai no visa nevajadzīgā paspētu atbrīvoties jau pirms pārvākšanās dienas.

Samazinot jaunu iepakošanas materiālu nepieciešamību līdz minimumam, tu ne tikai būsi videi draudzīgāks, bet arī ietaupīsi naudu un radīsi mazāku atkritumu daudzumu pēc tam, kad mantas būs jāizpako.