Kādu mantu pārvešanu pārvadātāji var atteikt?

Kādu mantu pārvešanu pārvadātāji var atteikt?

Mantu pārvadātāji ir atsaucīgi un  vienmēr ieteiks konkrētajai situācijai labāko risinājumu, tomēr ir situācijas, kurās pārvadājumu kompānija mantu pārvešanu var atteikt. Kas ir tās lietas, kuru pārvešana var neietilpt pārvadājumu kompānijas sniegtajos pakalpojumos?

Ja mantu pārvadātājs atsaka kādas konkrētas lietas vai vairāku lietu pārvešanu, tad tā nekad nav kaprīze un atteikumam vienmēr ir pamatojums: visbiežāk iemesls ir pārvadātāju un apkārtējo drošība, likuma normas vai pārvadājamo mantu drošība.

Bīstamas vielas un lietas: Aizliegtu vielu vai lietu transportēšanu pārcelšanās kompānijas atteiks 100% gadījumu, bet ir ļoti daudz pilnībā legālu lietu, kuru pārvešanu cilvēkam var atteikt, ja pastāv risks, ka pārvešanas procesā tās var sabojāt transportlīdzekli vai var kaitēt firmas darbinieku veselībai. Piemēram, skābes, kodīgus tīrīšanas līdzekļus, pirotehniku, ieročus un munīciju, pesticīdus, indes, propāna tvertnes un dažādas ķimikālijas. Dažādu šķidrumu pārvešanu var atteikt arī nekvalitatīva un slikti noslēgta iepakojuma dēļ, jo pastāv risks, ka pārvešanas laikā tas var izlīt, tādējādi sabojājot citas mantas un kravas transportlīdzekli.

Telpaugi un dzīvnieki: Lielākā daļa pārvadājumu kompāniju telpaugus pārvadā, bet jāņem vērā, ka trauslāki un kaprīzāki telpaugi (piemēram, sukulenti) vibrācijas un temperatūras maiņas ietekmē pārcelšanos var arī nepārdzīvot. Cits stāsts ir par mājdzīvniekiem, jo pārcelšanās ir satraucošs process un sveši cilvēki dzīvniekam var radīt vēl lielāku satraukumu, liekot tam uzvesties neparedzami, tāpēc vislabāk būtu, ja uz jaunajām mājām mājdzīvniekus pārvestu pats saimnieks.

Pārtikas produkti: Ēdamas lietas mēdz bojāties – īpaši jau tad, ja tās ilgstoši tiek uzglabātas tām nepiemērotā temperatūrā. Ja mērojamais attālums ir liels, kravas transports nav piemērots pārtikas transportēšanai un ārā valda tveicīga vasara, tad pārtikas produkti gala punktā var tikt piegādāti jau sabojājušies. (Īpaši tas attiecas uz pārtikas produktiem, kas temperatūras izmaiņu ietekmē ātri bojājas: piemēram, saldēti dārzeņi un ogas, piena produkti, zivis, gaļa utt. Uz citām pārtikas produktu grupām pārvadājumu ierobežojumi var arī neattiekties.)

Visu pārvadājumu firmu sniegtie pakalpojumi nav vienādi, jo var atšķirties to izmantotais transports un specifikācija, tāpēc pirms pakalpojumu pirkšanas vajadzētu noskaidrot, vai pārvadātājs sniedz tev nepieciešamos pārvadājumu pakalpojumus.