Kāpēc un kad izvēlēties mantu uzglabāšanas servisu?

Kāpēc un kad izvēlēties mantu uzglabāšanas servisu?

Par pašapkalpošanās noliktavām noteikti dzirdējis gandrīz katrs, bet, iespējams, daudzi nemaz nezina, ka šādi pakalpojumi pieejami arī Latvijā. Lai gan Latvijā šādām noliktavām nav tik sena vēsture kā, piemēram, Amerikā, to sniegtos pakalpojumus arī pie mums atzinīgi novērtē un izmanto arvien vairāk cilvēku.  Kādi tad ir šo noliktavu plusi un kādās situācijās to pakalpojumi visbiežāk tiek izmantoti?

Uzglabāšanas periods: Viens no pašapkalpošanās noliktavu lielākajiem plusiem ir tāds, ka tās var izmantot gan ilgtermiņa, gan īstermiņa mantu glabāšanai – piemēram, noliktavas pakalpojumus iespējams izmantot arī tikai uz vienu mēnesi. Turklāt nepieciešamības gadījumā savām mantām iespējams piekļūt jebkurā diennakts laikā.

Noliktavu izmēri: Pašapkalpošanās noliktavās ir padomāts gan par tiem, kas vēlas uz laiku uzglabāt visu savu iedzīvi, gan par tiem, kas vēlas noglabāt tikai kādu kasti ar dokumentiem. Lai nerastos situācijas, kad jāmaksā par platību, kas netiek pilnībā izmantota, noliktavās tiek piedāvātas dažādu izmēru telpas – no nieka 1m2  līdz pat platībai, kas vienlīdzīga vidusmēra dzīvoklim.

Mantu drošība: Mantu uzglabāšana pašapkalpošanās noliktavās ir absolūti droša, jo noliktavās ir video novērošana, kā arī tās tiek apsargātas 24h diennaktī. Katrs klients var piekļūt tikai savai mantu glabātuvei, tāpēc ir izslēgta iespējamība, ka kāds varētu apskatīt vai piesavināties cita cilvēka noglabātās mantas. Noteikti jāpiemin arī tas, ka noliktavās mantas ir pasargātas arī no grauzējiem, kukaiņiem un mitruma negatīvās ietekmes.

Sezonālo mantu un sporta inventāra uzglabāšana: Cilvēkiem, kas dzīvo dzīvokļos, platība mantu glabāšanai ir ļoti ierobežota, tāpēc reti kurš savā mājoklī var atļauties glabāt lielu sporta inventāru vai citas mantas, kuru lietošana ir sezonāla. (Piemēram, SUP dēļus, divriteņus, slēpes, snovborda dēļus un pat motociklu.) Laika posmā, kad konkrētā lieta netiek izmantota, to var noglabāt pašapkalpošanās noliktavā – dzīvoklis būs kārtīgāks un tīrāks, bet noglabātās mantas būs pieejamas jebkurā mirklī, kad vien tās atkal būs nepieciešamas.

Remonta vai ilgstošas prombūtnes gadījumos: Kad mājoklī tiek veikts remonts, tajā esošās mēbeles apgrūtina remonta veikšanu, tāpēc ir ideāli, ja tās uz remonta laiku var izvest no dzīvokļa un noglabāt drošā vietā – mantu noliktavā. Kad remonts būs galā, varēsi vest mājās mēbeles, kuras remonta laikā nebūs nedz apputējušas, nedz kā citādi cietušas. Līdzīgi var rīkoties, kad plānots ilgāks ceļojums vai sezonāls darbs ārzemēs: šādās situācijās vērtīgākās mantas noglabājot mantu noliktavā, lai sirds būtu mierīga par to, ka prombūtnes laikā finansiāli dārgākās lietas būs drošībā.

Papildus telpas: Mantu glabātuves pakalpojumi noder arī gadījumos, kad nepieciešamas papildus telpas ilgtermiņa lietošanai – piemēram, ja uzņēmumam vajadzīga vieta dokumentu vai citu lietu glabāšanai. Šādās situācijās mantu noliktava var kalpot arī kā ārpus-biroja arhīvs.

Protams, šie nav vienīgie pašapkalpošanās noliktavu plusi un izmantošanas veidi, jo tajās var glabāt daudz un dažādas lietas visdažādākajās dzīves situācijās.