Kur likt nevajadzīgās mēbeles un sadzīves tehniku?

Kur likt nevajadzīgās mēbeles un sadzīves tehniku?

Gan plānojot pārvākšanos, gan iegādājoties jaunas mēbeles vai sadzīves tehniku, rodas situācijas, kad viena vai vairākas no agrāk pirktajām lietām vairs nav nepieciešamas vai arī tās savu laiku nokalpojušas. Kā no tām ātri un videi draudzīgā veidā atbrīvoties?

Izvešanas pakalpojumi: Ātrāko un ērtāko veidu, kā atbrīvoties no vecajām mēbelēm un elektrotehnikas, nodrošina pārvadājumu pakalpojumu sniedzēji, kuru pakalpojumu klāstā ietilpst arī mēbeļu un sadzīves tehnikas utilizācija. Šāds serviss nodrošina:

 • Nevajadzīgo mantu savākšanu no klienta dzīvesvietas, uzņēmuma vai cita objekta.
 • Mēbeļu demontāžu: piemēram, ja nepieciešama lielu mēbeļu vai iebūvēto mēbeļu (skapju, virtuves iekārtu) utilizācija.
 • Ne tikai mēbeļu, bet arī visa veida elektrotehnikas savākšanu.
 • Nogādāšanu utilizācijas punktā, kur katra lieta tiek pārstrādāta atbilstoši likuma normām, garantējot videi draudzīgu utilizācijas procesu.

Kāpēc šis ir ērtākais variants? Jo pašam tikpat kā nekas nav jādara – tik vien kā jāpiezvana pakalpojumu sniedzējam.

Elektrotehnikas nodošana utilizācijas punktos: Latvijā ir speciāli elektrotehnikas utilizācijas punkti, uz kuriem nevajadzīgo tehniku (ledusskapjus, veļasmašīnas, televizorus utt.) var vest gan uzņēmumi, gan privātpersonas. Ja plāno paša spēkiem nogādāt nevajadzīgās mantas kādā no šiem punktiem, jārēķinās ar to, ka:

 • Būs nepieciešams pašam savs transports.
 • Šādos punktos parasti pieņem tikai elektrotehniku un neko citu.
 • Šādu punktu Latvijā nav daudz, tāpēc var gadīties, ka līdz tuvākajam elektrotehnikas nodošanas punktam jāmēro ilgs ceļš.

Mēbeļu pārdošana vai atjaunošana: Nevienam nevajadzētu “apaugt” ar savu laiku nokalpojušām mantām un, ja tās savu funkcionalitāti zaudējušas, no tām nevilcinoties vajadzētu atbrīvoties. Tomēr, ja mēbeles ir tehniski labā stāvoklī vai ar vēsturisku vērtību, tad tās var kādam pārdot vai atdot lietošanai vai restaurācijai, lai nenāktos izmest ārā lietas, kuras kādam nepieciešamas.

Būvgružu konteineru noma: Ja utilizējamo mēbeļu apjoms ir liels, tad var izmantot būvgružu konteineru nomas pakalpojumus. Izvēloties šo veidu, jārēķinās ar to, ka:

 • Ēkas pagalmā nepieciešama vieta konteinera novietošanai.
 • Nevajadzīgās mēbeles līdz konteinerim būs jānogādā paša spēkiem – pakalpojumu sniedzējs parasti nodrošina tikai konteinera atvešanu un aizvešanu.
 • Šādos konteineros nevajadzētu izmest elektrotehniku, jo, piemēram, ledusskapis satur videi un cilvēku veselībai kaitīgo freonu. (Vecajai elektrotehnikai nepieciešama īpaša pārstrāde, tāpēc tā jānogādā speciālos elektrotehnikas utilizācijas punktos.)
 • Ja konteineris tiek novietots zālājā vai uz apstādījumiem, tas noteikti atstās “pēdas”.

Lai arī kuru no šiem utilizācijas veidiem izvēlētos tu, neaizmirsti, ka katrs no mums ir atbildīgs par vidi, kurā mēs dzīvojam.