Kas jāņem vērā, pārvācoties uz kopmītnēm?

Kas jāņem vērā, pārvācoties uz kopmītnēm?

Jau pavisam drīz klāt būs jaunais mācību gads un daudziem tas sāksies vēl pirms 1. septembra, jo darāmo darbu saraksta pirmajā vietā būs ievākšanās studentu kopmītnēs. Kas ir tās lietas, kurām šajā procesā jāpievērš īpaša uzmanība?

Svarīgākās lietas: Domā par savu kopmītņu istabu kā par mini dzīvokli, kas būs tavas mājas uz vairākiem gadiem, tāpēc parūpējies, lai tajā būtu viss komfortam nepieciešamais. (Televizors, mini ledusskapis, mikroviļņu krāsns, paklājs, spogulis, apgaismes objekti, fēns, papīrgrozs, kastes mantu glabāšanai, drēbju pakaramie, pirmās medicīniskās palīdzības aptieciņa un citas lietas.)

Personīgās mantas: Nepieciešamo mantu sarakstā noteikti iekļauj mācību materiālus, lietas ērtai gulēšanai, apģērbus un apavus dažādām situācijām, personīgās higiēnas preces, uzkopšanas rīkus, piederumus ēdienu gatavošanai un pasniegšanai, kā arī elektroiekārtas (portatīvo datoru, mūzikas austiņas, pagarinātājus utt.).

Nepārcenties: Vēloties radīt pēc iespējas mājīgāku vidi, studenti nereti pārcenšas un uz kopmītnēm atved vairāk mantu nekā nepieciešams. Atceries, ka kopmītņu istaba tev būs jādala ar citiem cilvēkiem, kā arī telpas platība būs diezgan ierobežota.

Kopīga plānošana: Tā kā tu kopmītņu istabā nedzīvosi viens, tad nepieciešamo mantu sagādi plāno kopīgi ar istabas biedriem, lai negadītos tā, ka mācību gada sākumā katrs atved savu televizoru un ledusskapi.

Mantu nogādāšana kopmītnēs: Ja ar saviem istabas biedriem esi pazīstams jau pirms ievākšanās kopmītnēs, tad kopīgi varat nolīgt profesionālu mantu pārvadātāju, kurš visas jūsu mantas ātri nogādās kopmītnēs. Ja mantu apjoms nav liels un par to nogādāšanu kopmītnēs plānojat parūpēties katrs individuāli, tad mantas kopmītnēs var nogādāt arī ar vieglo automašīnu.

Aizliegtās lietas: Katrās studentu kopmītnēs ir iekšējie kārtības noteikumi un arī saraksts ar mantām, kuras tur ienest vai lietot ir aizliegts: piemēram, drošības apsvērumu dēļ tās var būt pat sveces. Tieši tāpēc pirms mantu pakošanas noteikti noskaidro, kas ietilpst aizliegto mantu sarakstā.

Pakojies atbilstoši sezonai: Ja pārvākšanās uz kopmītnēm notiek vasaras izskaņā, tad noteikti neņem līdzi arī visu savu ziemas garderobi. Mainoties gadalaikiem, pakāpeniski varēsi nomainīt kopmītnēs esošo garderobi, lai lieki neaizņemtu vietu, kura noteikti būs nepieciešama arī tavu istabas biedru apģērbiem.     

Lai veiksmīga ne tikai ievākšanās studentu kopmītnēs, bet arī skaists jaunais mācību gads!