Kā nekļūdīties, izvēloties jaunu mājokli?

Kā nekļūdīties, izvēloties jaunu mājokli?

Jauna mājokļa iegāde ir viens no finansiāli lielākajiem ieguldījumiem cilvēka dzīvē – patiesībā, visbiežāk tas ir pats lielākais pirkums. Izpētīts, ka jauna mājokļa izvēlei cilvēki velta vidēji no sešām nedēļām līdz pat sešiem mēnešiem, bet kas ir tās lietas, kurām šajā meklēšanas periodā būtu jāpievērš īpaša vērība?

Nemeklē viens: Ņem talkā kādu draugu, kurš labi orientējas nekustamā īpašuma jomā, vai arī uzmeklē uzticamu mākleri. Mākleri vislabāk pārzina nekustamā īpašuma tirgu un viņiem pieejama informācija par mājokļiem, kurus tu neatradīsi sludinājumu portālos internetā. Tādējādi tu nepalaidīsi garām labākos piedāvājumus.

Paplašini meklēšanas teritoriju: Nereti cilvēki nespēj atrast savu sapņu mājokli, jo viņi izvēlējušies ļoti šauru teritoriju, kurā vēlas iegādāties māju vai dzīvokli. Reizēm sava jaunā mājokļa “medību plašumus” vērts palielināt, jo, iespējams, tavs sapņu mājoklis ir nieka kilometra attālumā aiz robežas, kuru iepriekš domās biji novilcis.

Neesi pārlieku piekasīgs: Rēķinies, ka tev nekad par 100% nesakritīs gaume ar mājokļa iepriekšējo īpašnieku, tāpēc var gadīties, ka mājas vai dzīvokļa atrašanās vieta un tehniskie parametri tev patiks, bet interjera risinājumi (piemēram, flīzes un tapetes) radīs spēcīgas antipātijas. Šādos gadījumos atceries, ka ar remonta palīdzību tu varēsi izmainīt visu pēc savas gaumes, tāpēc sev vizuāli netīkamu mājokli nevajag automātiski norakstīt.

Neatkāpies no galvenajām prasībām: Runa ir par vietu, kur tev būs jāpavada liela savas dzīves daļa, tāpēc neiznieko laiku, apskatot mājokļus, par kuriem tev uzreiz ir skaidrs, ka tev ar tiem “nebūs pa ceļam”. Ja droši zini, ka gribi mājokli ar četrām guļamistabām un pagalmu, kur sunim izskrieties, tad nemaz netērē laiku variantiem, kuros ir, piemēram, tikai divas guļamistabas un nav sava pagalma. Uzstādi galvenos kritērijus un turies pie tiem!

Pārlieku nekavējies ar lēmuma pieņemšanu: Nav nekāds noslēpums, ka labi mājokļi par saprātīgu cenu (īpaši Rīgā) ilgi nekustamā īpašuma tirgū neuzkavējas, tāpēc pārāk nevilcinies ar lēmuma pieņemšanu, kad atrasts variants, kurš atbilst visām tavām prasībām. Citādi kāds cits pasteigsies un nocels tavu sapņu mājokli tev no degungala. Ieteicams atrast vidusceļu starp spontānumu un neizlēmīgumu, jo, iegādājoties jaunu mājokli, neviena no šīm galējībām nepalīdzēs.

Neļauj citiem pieņemt lēmumu tavā vietā: Mājokļa iegāde ir ļoti personisks lēmums, tāpēc, ja vien kāds cits par šo mājokli neplāno maksāt tavā vietā, tad gala izvēle ir jāveic tev pašam. Tikai tu pats zini, ko tu visvairāk vēlies redzēt savā mājoklī, tāpēc neļauj, lai kāds cits savas vērtības nostāda augstāk par tavējām.

Domā ar skatu nākotnē: Ja iegādājies mājokli kopā ar savu dzīvesbiedru, un jūs esat domājuši par bērniem un mājdzīvniekiem, tad tas noteikti jāņem vērā. Ja sākumā diviem cilvēkiem ar mazu mājiņu vai dzīvoklīti būs pietiekami, tad vēlāk, kad ģimenē ienāks bērni un mājdzīvnieki, mājoklī visiem kļūs par šauru un agrāk vai vēlāk nāksies domāt par lielāka mājokļa meklēšanu.

Lai veiksmīga jaunā mājokļa meklēšana un pārvākšanās darbu plānošana!