Kas jāņem vērā, pārvācoties ziemas laikā?

Kas jāņem vērā, pārvācoties ziemas laikā?

Pārvākšanās darbi visa gada garumā nav vienādi, jo, dzīvojot Latvijā, nākas izbaudīt katram gadalaikam raksturīgos laika apstākļus, kas ietekmē arī pārvākšanās procesu. Kas tad jāņem vērā, ja ieplānota pārvākšanās tieši ziemā?

Seko līdzi laika prognozēm: Pēdējo gadu laikā Latvijas ziemas ir diezgan neparedzamas – vienas nedēļas laikā varam piedzīvot salu, lietu, puteni, kā arī gaisa temperatūras virs nulles. Tieši tāpēc ir svarīgi sekot līdzi laika prognozēm un sazināties ar pārcelšanās pakalpojumu sniedzēju, ja, piemēram, izvēlētajā pārvākšanās dienā tiek solīts spēcīgs sniegputenis. Iespējams, ļoti nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ būs labāk, ja pārcelšanās tiks pārlikta uz citu dienu.

Notīri ceļu: Lai mantu nešanas process notiktu raiti un bez traumām, svarīgi ceļu attīrīt no sniega un ledus. Ja ceļu no ledus nevar atbrīvot, tad to vajadzētu ļoti rūpīgi nokaisīt ar smiltīm vai sāli.

Pārbaudi jauno mājvietu: Ierodoties jaunajā mājoklī, nekas nav sliktāks par atskārsmi, ka tur nav pieslēgta elektrība un apkure, tāpēc jau laicīgi vajadzētu parūpēties par to, lai apkure un elektrība būtu pieejama jau ierašanās brīdī. Apkuri vēlams pieslēgt vismaz dienu vai divas pirms ierašanās jaunajā mājoklī, lai telpas būtu patīkami sasilušas.

Pārklāji mēbelēm: Sarūpē mēbeļu pārklājus (tie var būt arī palagi, segas vai dvieļi) gadījumā, ja pārvākšanās dienā spēcīgi snieg. Tādējādi tu no mitruma pasargāsi tās mēbeles, kurām saskarsme ar ūdeni nav vēlama.

Elektrotehnikas pārvešana: Lielākā daļa elektroierīču ar aukstumu pārāk labi nedraudzējas, tāpēc vēlams tās ļoti rūpīgi iepakot, bet pašas smalkākās elektropreces (piemēram, portatīvo datoru) uz jauno mājvietu labāk vest automašīnas salonā, kur ir patīkami silts gaiss.

Grīdas seguma aizsardzība: Rēķinies, ka telpās regulāri notiks kustība un līdz ar apaviem iekštelpās tiks ienests mitrums, tāpēc jau laikus vajadzētu nodrošināties pret cietkoka grīdu vai ieklājamo paklāju sabojāšanu. Noklāj mantu nešanas ceļu ar mitrumu uzsūcošiem paklājiņiem vai nevajadzīgām drēbēm. (Var izmantot arī plēvi, bet jārēķinās, ka tā mitruma ietekmē paliks slidena.)

Apģērbs un apavi: Lai mantu nešanas laikā nepaslīdētu un nesavainotos, izvēlies sezonai atbilstošus apavus ar neslīdīgu zoli. Kā arī neaizmirsti par siltu apģērbu – īpaši svarīgi, lai mugura vienmēr būtu nosegta un darbu karstumā negadītos apsaldēties.

Bērni un mājdzīvnieki: Pārvākšanās dienā mājoklī nemitīgi būs kustība, kas padarīs gaisu iekštelpās ievērojami vēsāku, tāpēc būtu ideāli, ja bērni un mājdzīvnieki šajā dienā tiktu uzticēti tuviniekiem vai vismaz atrastos slēgtā telpā, kurā nenotiek mantu nešana. Jo drošība un veselība vienmēr ir pirmajā vietā!          

Pareizi sagatavojoties, pārvākšanās jebkurā gadalaikā būs veiksmīga un bez jebkādiem starpgadījumiem. Lai veiksmīga pārcelšanās!