Kļūdas, no kurām izvairīties, pakojot mantas kastēs

Kļūdas, no kurām izvairīties, pakojot mantas kastēs

Pārcelšanos bez kartona kastēm ir grūti iztēloties un tas ir saprotams, jo tas ir ērtākais veids, kā kompakti sapakot un pārvadāt mantas. Tomēr arī tad, ja mantu pakošanai izmanto vienkāršas kartona kastes, ir iespējams pieļaut kļūdas, tāpēc esam izveidojuši sarakstu ar biežāk pieļautajām kļūdām, lai katrs no jums veiksmīgi no tām varētu izvairīties.

Nepareizs kastu izmērs un daudzums: Lai saprastu, kādas un cik daudz kastes būs nepieciešams, rūpīgi izvērtē pakojamo mantu apjomu un specifiku. Ja izvēlēsies profesionālu pārvadātāju pakalpojumus, viņi to izdarīs tavā vietā.

Nevajadzīgu mantu pakošana: Pārcelšanās ir īstais laiks, kad atbrīvoties no nevajadzīgajām mantām, tāpēc nemaz nepako tās līdzi, bet atbrīvojies no tām jau pirms pārvākšanās.

Nenostiprinātas kastes: Rēķinies, ka kravas automašīnā virs kastēm tiks liktas arī citas kastes, tāpēc svarīgi tās pareizi nostiprināt, lai tās zem citu kastu svara “nesabruktu”.  Sapakotās kastes kārtīgi aizlīmē ar līmlenti, lai to virsma būtu stabila, kā arī smagākās kastes liec apakšā, bet vieglākās augšā, lai samazinātu svara slodzi. Svarīgi neizmantot arī pārlieku nolietotas kastes, kuras nav stingras un stabilas.

Mantu neiepakošana: Lai neciestu mantas un mantu nesēji, ir svarīgi rūpīgi iepakot gan trauslas mantas (piemēram, traukus un elektrotehniku), kas vešanas laikā var saplīst, gan bīstamas lietas (piemēram, nažus, šķēres, īlenus), kuras var izdurties cauri kastei. Atceries – drošība vienmēr ir pirmajā vietā, tāpēc sapako mantas pareizi.

Pavirši aizvērti iepakojumi ar šķidrumiem: Kartona kastē izlijis šķidrums var radīt gan pamatīgu šmuci, gan arī nopietnus savainojumus, jo izmirkusi kaste nešanas laikā var plīst, atbrīvojot visu tās saturu tieši uz nesēja kājām. Lai to novērstu, pārliecinies, ka šķidrumu iepakojumi ir kārtīgi nostiprināti, novietoti ar atverēm uz augšu, kā arī papildus drošībai vari iepakojumus ievietot plastikāta zip-lock maisos.

Kastu pārbāšana:  Katrai kastei ir savs svara limits, ko tā spējīga izturēt, un tas būtu jāievēro, lai nesanāktu tā, ka celšanas laikā kaste izjūk vai nešanas laikā tās saturs uzgāžas uz nesēja kājām. Ja nepārbāzīsi kastes ar mantām, tās ne tikai būs drošāk, bet arī vieglāk nest.

Marķējuma nelietošana: Protams, tev nav jāmarķē visas kastes, bet, ja to ir daudz, būs daudz ērtāk, ja uz tām uzrakstīsi vai uzlīmēsi norādes, kurām telpām tās paredzētas. Ja marķējumos būsi vēl specifiskāks, tad atvieglosi dzīvi gan mantu nesējiem, gan pats sev, kad mantas nāksies izkravāt. (Piemēram, izmanto norādes: “trausls”, “ziemas drēbes”, “Ziemassvētku dekorācijas” utt.)

Aizmiršana par pirmās nepieciešamības lietu kasti: Dienā, kad ieradīsies jaunajā mājoklī, tu diez vai uzreiz varēsi izpakot visas mantas un salikt tās pa vietām, tāpēc sagatavo kasti vai somu ar pirmās nepieciešamības lietām: higiēnas precēm, medikamentiem, maiņas apģērbu un gultas veļu.

Lai veiksmīga mantu pakošana un pārvākšanās!