10 svarīgas lietas, kuras jāpaveic, ievācoties jaunā mājoklī

10 svarīgas lietas, kuras jāpaveic, ievācoties jaunā mājoklī

Ir daudz lietu, kuras jāņem vērā, kad tiek plānota pārvākšanās uz jaunu mājokli – lai arī daudzi domā, ka svarīgākie darbi ir mantu sapakošana un izpakošana, patiesībā ir vēl daudz ļoti svarīgu lietu, kurām jāpievērš uzmanība pirms un pēc pārvākšanās. Esam apkopojuši 10 svarīgākās lietas, lai jūs tās varētu iekļaut savu darāmo darbu sarakstā.

Rūpīgi izstaigā mājokli: Kamēr jaunais mājoklis vēl ir tukšs, izstaigā un apskati katru telpu, lai noskaidrotu:

  • Vai iepriekšējais īpašnieks veicis defektu novēršanu, ja par to bijāt vienojušies?
  • Vai mājokļa komplektācijā ir viss, kas tika iekļauts īpašuma cenā?
  • Vai viss (piemēram, santehnika un elektrības padeve) darbojas kā nākas?

Ja kaut kas nav kā nākas, piemēram, iepriekšējais īpašnieks savācis vannu un izlietnes, kas bija iekļautas mājokļa cenā, tad sazinies ar mākleri vai mājokļa iepriekšējo īpašnieku.

Pielāgo telpas bērnu un mājdzīvnieku ērtībām/drošībai: Ja tavā ģimenē ir mazi bērni un mājdzīvnieki, tad noteikti vajadzētu kritiski izvērtēt mājokļa piemērotību pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem. Jau pirms ievākšanās veic uzlabojumus, lai mājoklis būtu drošs un ērts visiem tā iemītniekiem.

Atrodi vietu katrai lietai: Ja iespējams, dabū mājokļa plānu ar telpu izkārtojumu un parametriem, lai jau laicīgi varētu izdomāt, kur liksi katru lietu pēc ievākšanās. Tā tu aiztaupīsi sev raizes, ietaupīsi laiku un sapratīsi, kuras lietas tev būs nepieciešamas arī jaunajā mājvietā.

Parūpējies par pakalpojumu pieejamību: Pirms ievākšanās parūpējies, lai visi tev nepieciešamie pakalpojumi būtu pieejami jau ievākšanās brīdī. To skaitā ir gāze, elektrība, ūdens, apkure, internets un atkritumu izvešana.

Noskaidro, kur pieslēgt/atslēgt elektrības un ūdens padevi: Jau laicīgi noskaidro, kur jaunajā mājoklī atrodas elektrības sadales skapis un ūdens padeves ventiļi, lai izsistu korķu vai plīsušas ūdens caurules gadījumā tu uzreiz zinātu, kurp doties.

Veic rūpīgu tīrīšanu: Neviens negrib ievākties netīrā mājoklī, tāpēc veic rūpīgu jaunās mājvietas uzkopšanu, lai jauna dzīve sāktos tīrā mājoklī. Turklāt tīrs mājoklis garantēs to, ka tavas jaunās mēbeles nenosmērēsies nešanas laikā.

Prioritizē remontdarbus: Jauna māja vai dzīvoklis ir liels pirkums, tāpēc vairumam cilvēku ievākšanās brīdī nebūs tik daudz līdzekļu, lai mājokli uzreiz izremontētu pēc savas gaumes. Tieši tāpēc saraksti uz lapas visus nepieciešamos remontdarbus un sanumurē tos pēc steidzamības. Piemēram, bez tapešu pārlīmēšanas droši var dzīvot arī 5 un 10 gadus, bet veci radiatori un savu laiku nokalpojuši koka logi liks par sevi manīt katrā apkures sezonā, tāpēc labāk sākt ar to nomaiņu.

Nomaini slēdzenes: Ievācoties jaunā mājoklī, tu nekad nevari zināt, cik daudzu cilvēku īpašumā ir šī mājokļa atslēgas, tāpēc visu slēdzeņu nomaiņa būs pirmais un svarīgākais darbs, kas tev būs jāpaveic, lai parūpētos par mājokļa drošību.

Nomaini adresi: Informē draugus un pakalpojumu sniedzējus par to, ka esi pārvācies un tev ir jauna adrese, lai negadītos tā, ka apsveikuma kartītes no draugiem vai jaunā bankas karte tiek iemesta tava vecā mājokļa pastkastītē.

Iepazīsties ar kaimiņiem: Tev nav jāiet un jāklaudzina pie kaimiņu durvīm, lai iepazītos, bet, kad satiec viņus, sasveicinies un stādies priekšā kā viņu jaunais kaimiņš. Tā tu izveidosi ne tikai labas kaimiņu attiecības, bet arī uzzināsi vairāk par apkārtni un tās specifiku.

Lai veiksmīga pārvākšanās!