Kas būtu jāizrunā ar topošajiem dzīvokļa biedriem?

Kas būtu jāizrunā ar topošajiem dzīvokļa biedriem?

Bieži vien jauniem cilvēkiem pirmā pašu īrētā mājvieta ir dzīvoklis, kurš tiek dalīts ar citiem cilvēkiem – dzīvokļa biedriem. Protams, tas ir skaists sākums pastāvīgai dzīvei, tomēr ir lietas, kuras ar topošajiem dzīvokļa biedriem ir jāpārrunā, lai jaunā dzīve sagādātu pēc iespējas mazāk raižu.

Īre: Pirms pirmā īres maksājuma vienojaties, kā savā starpā sadalīsiet īres izmaksas un kurš būs atbildīgs par maksājumu nodošanu/pārskaitīšanu dzīvokļa īpašniekam. Parasti īre tiek sadalīta “uz galviņām”, bet ir gadījumi, kad tiek maksāts pēc dzīvojamās platības – tas, kuram tikusi lielākā istaba, maksā visvairāk.

Internets un televīzija: Bieži vien par interneta un televīzijas pieslēguma pieejamību jau parūpējies dzīvokļa izīrētājs, bet var gadīties arī tā, ka līgums ar šo pakalpojumu sniedzēju būs jāslēdz kādam no īrniekiem. Vienojaties, kurš no jums tas būs, un kā tiks sadalīta apmaksa par pakalpojumiem.

Mājas darbi: Strīdi dzīvokļa biedru starpā visbiežāk izceļas tieši ikdienišķu lietu dēļ – piemēram, kāds no īrniekiem nekad nemazgā traukus vai nepiedalās mājokļa uzkopšanā. Labs risinājums šādai problēmai ir dzīvokļa tīrīšanas grafika sastādīšana, lai pienākumu sadale būtu taisnīga.

Ciemiņi: Arī pārāk bieži vai skaļi ciemiņi mēdz būt nesaskaņu cēlonis, īpaši tad, ja kāda īrnieka otrā pusīte ciemojas tik bieži, ka jau uzskatāma par papildus iemītnieku, kurš īri nemaksā. Savā starpā vienojaties par ciemiņu uzņemšanas biežumu, kā arī par to, ka pirms ciemiņu aicināšanas jāinformē pārējie dzīvokļa biedri.

Klusās stundas: Ja mūzikas klausīšanās trijos dienā tev netraucē, tad par mūziku trijos naktī tu varētu arī nebūt sajūsmā, tāpēc klusās stundas ir viena no pirmajām lietām, kas jāapspriež. Piemēram, vienojaties, ka no 23.00 līdz 08.00 dzīvoklī ir laiks, kad visi izbaudāt mieru un klusumu.

Dzīvojamās platības sadale: Lai nebūtu nekādu pārpratumu, vienojaties, ka katram sava istaba ir privātā telpa, kurā bez aicināšanas nedrīkst ienākt, bet neaizmirstiet arī par vietu koplietojamās telpās. Atvēliet katram savu platību arī koplietojamās telpās – sākot jau ar plauktiņu sadali vannas istabā un virtuvē.

Pārtika: Lai kāds no īrniekiem nekļūtu par liekēdi, vienojaties, kā notiks maltīšu gatavošana. Varat maltītes apmaksāt un gatavot visi kopā, veidojot vienotus pārtikas krājumus, vai arī varat nolemt, ka katrs rūpējas pats par savu vēderu un cita pārtikas krājumus neaiztiek.

Izvākšanās no dzīvokļa:  Vienmēr jāpatur prātā jautājums: “Ko darīsim tad, ja kāds no dzīvokļa biedriem izdomās izvākties?” Lai šādos gadījumos papildus finanšu slogs netiktu uzlikts pārējiem īrniekiem, vajadzētu vienoties, ka īrniekam jāmaksā īre noteiktu laika posmu pēc paziņošanas par izvākšanos vai tikmēr, kamēr viņa vietā tiek atrasts jauns īrnieks.

Novēlam veiksmīgu pārvākšanos un lieliskus dzīvokļa biedrus!