6 mājokļa problēmas, kuras būtu jānovērš jau pirms ievākšanās tajā

6 mājokļa problēmas, kuras būtu jānovērš jau pirms ievākšanās tajā

Ideālā pasaulē pirms ievākšanās jaunā mājoklī nav jāveic pilnīgi nekādi sagatavošanās darbi, jo viss ir tieši tā, kā jaunais saimnieks to vēlas. Bet realitātē dažādu problēmu novēršana mājoklī nav nekas neierasts, tāpēc esam apkopojuši sešas problēmas, kuras būtu jānovērš jau pirms ievākšanās jaunajā dzīvesvietā.

Kaitēkļu problēmas: Ja jauno mājokli apsēduši kaitēkļi, iespējams, būs nepieciešama profesionāla kaitēkļu indēšana, kuras veikšana būs vienkāršāka un efektīvāka tad, ja mājoklis būs tukšs. Jāņem vērā, ka pēc kaitēkļu indēšanas mājoklī pāris dienas nav vēlams uzturēties, tomēr tas ir tā vērts, jo no kukaiņiem un grauzējiem brīvā mājoklī taču patīk dzīvot ikvienam cilvēkam.

Veci logi: Īpaši tad, ja ievākšanās jaunajā mājoklī plānota apkures sezonas laikā, veciem vai bojātiem logiem būtu jāpievērš īpaša uzmanība. Tos ieteicams salabot vai nomainīt, lai ievākšanās brīdī mājoklis būtu silts. Jauni logi uzlabos arī mājokļa energoefektivitāti un palīdzēs samazināt izmaksas par apkuri.

Cigarešu dūmu smaka: Ja iepriekšējie mājokļa saimnieki smēķējuši iekštelpās, tad var gadīties, ka mājoklī būs saglabājusies cigarešu dūmu smaka. Lai tavas mantas nepiesūktos ar šo smaku, vajadzētu kārtīgi izvēdināt telpas, iztīrīt ventilācijas sistēmas, kā arī izmazgāt grīdas un notīrīt sienas ar etiķūdeni.

Sadzīves elektrotehnika: Visticamāk, nepieciešamība izmantot sadzīves tehniku radīsies jau drīz pēc ievākšanās, tāpēc svarīgi, lai tā būtu ne tikai piegādāta, bet arī pievienota un gatava lietošanai. Ja plānota jaunas sadzīves tehnikas iegāde, uzzini, cik laicīgi tā tiks piegādāta, bet, ja izmantosi savu veco sadzīves tehniku, tad laicīgi sarunā meistaru, kas pievienos, piemēram, gāzes plīti vai veļas mazgājamo mašīnu.

Tehniskas problēmas: Pirms ievākšanās mājoklī izstaigā katru telpu un uzskaiti steidzamākos remontdarbus: piemēram, gadījumos, kad ir bojātas trubas, caurs jumts, bojāta elektroinstalācija vai nelīdzenas grīdas. Drošība vienmēr ir pirmajā vietā, tāpēc šādu problēmu novēršana būtu jāliek prioritāšu saraksta augšgalā.

Kosmētiskas problēmas: Veikt nelielu kosmētisko remontu ir daudz vieglāk tad, kad telpas ir pilnībā tukšas, jo ir lielāka kustības brīvība, kā arī nav jāsatraucas par mēbeļu saskādēšanu. Jāņem vērā arī tas, ka, piemēram, krāsošanas procesā var rasties nepatīkamas smakas, tāpēc būs labāk, ja šo darbu veikšanas laikā mājoklī neviens vēl nebūs ievācies.

Lai veiksmīga pārvākšanās un mājokļa labiekārtošana!