Kādi ir ieguvumi, īrējot dzīvokli?

Kādi ir ieguvumi, īrējot dzīvokli?

Bieži tiek runāts par to, kādas privilēģijas bauda cilvēki, kas mājokli iegādājušies, bet retāk tiek runāts par īres dzīvokļa sniegtajām priekšrocībām. Kādi tad ir būtiskākie plusi, kurus bauda tie cilvēki, kas dzīvokli īrē?

Īstermiņā tas ir izdevīgāk: Ikmēneša īres maksājumi var būt vienlīdz augsti vai pat nedaudz augstāki par kredīta maksājumiem, bet, īrējot dzīvokli, nav jādomā par milzīgu kredīta pirmo iemaksu, nekustamā īpašuma nodokli un remontdarbu izmaksām.

Nav tik riskanti: Mājokļa iegāde ir ieguldījums un jebkuram ieguldījumam līdzi nāk risks. Īrējot dzīvokli, tev nav jāsatraucas par nekustamā īpašuma tirgus svārstībām vai neplānotiem remontdarbiem, kas var iztukšot visu tavu bankas kontu.

Lielāka brīvība: Dzīvokļa īrēšana sniedz patiešām milzīgu brīvību, jo, noslēdzot īstermiņa īres līgumu (piemēram, uz gadu), tu vienu gadu vari dzīvot Daugavpilī, bet jau nākamajā pārvākties uz dzīvi Liepājā. Turklāt, ja tu nākotnē izlemsi iegādāties pats savu mājokli, tu būsi lietas kursā par dažādu vietu plusiem un mīnusiem.

Remonts nav tava problēma: Plīsusi truba? Sūce griestos? Bojāts loga rāmis? Ja vien problēma nav radusies īrnieka vainas dēļ, tad parasti visus remontdarbus apmaksā dzīvokļa īpašnieks un ikmēneša īres maksu šie darbi neietekmē.

Zini, cik jāmaksā: Ja ir noslēgts īres līgums uz noteiktu laika posmu, tad tu zini konkrētu summu, kas tev katru mēnesi būs jāmaksā, tādējādi ļaujot tev plānot savu ikmēneša budžetu. Mājokļa īpašniekam ikmēneša izdevumi ir pastāvīgi mainīgi, jo nekustamā īpašuma nodokļa likmes var mainīties, sadzīves tehnika var pēkšņi saplīst, kā arī pirms jaunu īrnieku ielaišanas dzīvoklī tam parasti nepieciešams neliels kosmētiskais remonts.

Nav nepieciešamība pirkt sadzīves tehniku: Lielākā daļa īres dzīvokļu jau ir aprīkoti ar svarīgāko sadzīves tehniku: plīti, ledusskapi, veļas mašīnu, veļas žāvētāju, trauku mazgājamo mašīnu un putekļu sūcēju. Nav noslēpums, ka kvalitatīva sadzīves tehnika maksā dārgi, tāpēc fakts, ka nav nepieciešams pašam to iegādāties, uztverams kā milzīgs pluss.

Iespēja aizbēgt no problēmām: Iedomājies, ka dzīvojamās ēkas pirmajā stāvā pēkšņi atver bāru, vai tieši loga priekšā tiek uzcelta jauna ēka, kas liedz saules gaismai iekļūt tavā mājoklī. Dzīvokļa īrniekam no šādas situācijas ir viegli aizbēgt, bet īpašniekam ir tikai divas iespējas – ar situāciju samierināties vai dzīvokli pārdot, kas ir laikietilpīgs process.

Nav spiediena veikt uzlabojumus: Ir daudz vieglāk noskatīties tajā, kā nolietojas sadzīves tehnika vai mājokļa interjers iziet no modes, kad tu dzīvokli tikai īrē, jo tev nav jāiespringst par veco lietu nomaiņu vai interjera uzlabojumiem.

Protams, der atcerēties, ka arī mājokļa iegādei ir savi plusi, turklāt to ir daudz. Īrēt mājokli vai pirkt – tas lai paliek katra paša ziņā, atkarībā no individuālajām vēlmēm un finansiālajām iespējām.