Lietas, kuras jāņem vērā, pārvācoties no pilsētas uz laukiem

Lietas, kuras jāņem vērā, pārvācoties no pilsētas uz laukiem

Mūsdienās daudzi cilvēki, kas novērtē mieru un plašumu, izvēlas dzīvi pilsētā iemainīt pret dzīvi laukos. Tomēr, tāpat kā dzīvei pilsētā, arī dzīvei laukos ir savi plusi un mīnusi, kas noteikti jāņem vērā, lai savu izvēli nenāktos nožēlot un gaidāmajām pārmaiņām varētu pienācīgi sagatavoties.

Izmaksas: Labu māju laukos var iegādāties par pilsētas dzīvokļa cenu un reizēm pat vēl lētāk, tādējādi ļaujot par to pašu naudu iegūt daudz lielāku dzīvojamo platību. Tomēr jāņem vērā, ka privātmājas un tās apkārtnes uzturēšanai nepieciešami pastāvīgi ieguldījumi.

Darbs: Vai, pārvācoties uz laukiem, tu saglabāsi savu veco darbu? Ja atbilde ir apstiprinoša, tad izplāno, kā tu nokļūsi darbā, cik tev tas izmaksās un vai pēc ceļā un darbā pavadītā laika tu spēsi saglabāt labu dzīves komforta līmeni.

Ērtības: Pārvācoties uz laukiem, var gadīties, ka par daļu no pilsētas komforta būs jāaizmirst, tāpēc pirms mājas iegādes noteikti noskaidro, kāda tajā ir apkures sistēma, kā tiek nodrošināta ūdens pievade un kanalizācijas ūdeņu novadīšana, kas veic atkritumu izvešanu, kā arī to, vai elektrības padeve ir bez biežiem pārrāvumiem.

Pakalpojumu pieejamība: Viens no lauku dzīves lielākajiem mīnusiem ir tāds, ka daudzi pakalpojumi nav pieejami tik ērti un ātri kā pilsētā. Noskaidro, kur ir tuvākā medicīnas iestāde, policijas iecirknis, skola, ugunsdzēsēju depo, degvielas uzpildes stacija, kā arī veikali, kur iegādāties pārtikas un saimniecības preces.

Transporta pieejamība: Šis ir viens no svarīgākajiem punktiem, jo laukos bez savas automašīnas vai regulāri kursējoša sabiedriskā transporta dzīve ir diezgan sarežģīta. Noteikti izvērtē ceļu stāvokli, kas ved līdz noskatītajam mājoklim, kā arī izpēti sabiedriskā transporta kursēšanas grafiku, lai zinātu, ar ko jārēķinās, lai nokļūtu līdz tev svarīgajām vietām.

Laika apstākļu ietekme: Vai ziemā ceļš līdz tavam noskatītajam mājoklim tiek tīrīts? Vai pavasara atkušņa vai rudens lietavu laikā ceļi līdz mājoklim ir izbraucami? Šie ir svarīgi jautājumi, uz kuriem jānoskaidro atbildes, citādi var gadīties tā, ka laika apstākļu ietekmē nokļūt uz darbu, veikalu vai skolu nav iespējams, jo ceļi kļuvuši neizbraucami.

Nošķirtība: Rēķinies, ka laukos daudz laika pavadīsi viens vai kopā ar savu ģimeni, jo tev apkārt nemitīgi nebūs daudz cilvēku, kaimiņu kņadas, aktīva naktsdzīve un dažādas izklaides iespējas katru dienu. Kādam tas var šķist kā liels mīnuss, bet citam tieši tas, kas nepieciešams labai dzīvei.  Te gan jāpiezīmē, ka laukos kultūras dzīve varbūt ir mazāk aktīva, bet tā pastāv un tajā var iesaistīties katrs.

Kaimiņi: Kaimiņi var spēlēt izšķirošu lomu mājokļa vietas izvēlē, jo, iespējams, tu nevēlēsies dzīvot kaimiņos lielai fermai, no kuras var nākt nepatīkama smaka. Laukos samērā viegli var iegādāties mājokli, no kura kaimiņu mājas nemaz nav saskatāmas, tādējādi ļaujot tev ikdienā kaimiņu klātbūtni nemaz nejust. Bet varbūt tu tieši vēlies kaimiņus dažu minūšu attālumā, lai nepieciešamības gadījumā varētu palūgt palīdzību vai vienkārši doties ciemos, lai sadraudzētos. Tādā gadījumā vari izvēlēties mājokli tuvāk ciemata vai mazpilsētas centram. Izvēle ir tavā ziņā.

Pirms pārvākšanās uz laukiem, noteikti kritiski izvērtē gan mājokli, kuru plāno iegādāties, gan ņem vērā augstāk minētos ieteikumus, lai saprastu, vai dzīve laukos tiešām ir tas, ko vēlies. Lai veiksmīga pārvākšanās!