Padomi tiem, kas plāno pārvākties Ziemassvētku brīvdienu laikā

Padomi tiem, kas plāno pārvākties Ziemassvētku brīvdienu laikā

Neatkarīgi no gadalaika, pārcelšanās ir darbietilpīgs process ar zināmu stresa devu, bet papildu satraukumu var radīt tas, ja dažādu apsvērumu dēļ pārcelšanās ieplānota tieši Ziemassvētku brīvdienās. Kā pārvākšanos šajā laikā padarīt patīkamāku?

Izvēlies datumu: Ziemassvētku brīvdienas ir garas un ir cilvēki, kas tās izmanto, lai pārvāktos, jo ir vairāk laika sapakoties un izpakoties nekā tad, ja pārvākšanās ieplānota parastā nedēļas nogalē. Tomēr tev obligāti nav jāpārvācas pašā Ziemassvētku vakarā, kad vairums to grib mierīgi pavadīt ģimenes lokā. Posms starp Ziemassvētkiem un Vecgada vakaru būs ideāls, jo sniegs tev gan pietiekami daudz laika, gan iespēju pašam mierīgi nosvinēt svētkus un nedaudz atpūsties.

Saglabā svētku garu: Arī tad, ja tev mājās visur ir kastes ar sapakotām mantām, neaizmirsti par neliela svinību stūrīša iekārtošanu un kaut vai simbolisku Ziemassvētku atzīmēšanu. Īpaši jau tad, ja tev ir bērni, jo viņi taču Ziemassvētkus gaidījuši visu gadu.

Sāc pakoties laicīgi: Ja pirms pārvākšanās esi nolēmis izkārt arī svētku dekorācijas un atzīmēt Ziemassvētkus, tad pārējās mantas gan sapako laicīgi un nesapakotas atstāj tikai ikdienas vajadzībām nepieciešamākās lietas, lai darāmo darbu apjoms uzreiz pēc svētkiem būtu mazāks.

Esi gatavs sniegam: Pēdējos gadus Ziemassvētku laiks Latvijā ir neparedzams – varam sagaidīt gan lietu, gan sniegu. Tāpēc drošības pēc turi pa rokai gan siltās drēbes, gan sniega lāpstas, jo, kas zina, varbūt nāksies tīrīt sniegu no piebraucamā ceļa.

Izvērtē svētku tēriņus: Noteikti jāņem vērā pārcelšanās izmaksas un fakts, ka Ziemassvētki ir laiks, kad cilvēki dāvanām un svinēšanai tērē daudz naudas, tāpēc ģimenē varat vienoties, ka šogad svinības būs piezemētas, bet dāvanas būs tikai bērniem. Dzīvot pāri saviem līdzekļiem nevajadzētu, jo tas tikai pievienos papildus stresu svētkiem un pārcelšanās procesam.

Informē tuviniekus par jauno adresi: Decembris ir mēnesis, kad daudzi saviem tuviniekiem sūta apsveikuma kartītes un paciņas ar dāvanām, tāpēc neaizmirsti viņus informēt, lai šogad sūtīšanu saskaņo ar tevi vai atliek to uz vēlāku laiku. Citādi var gadīties, ka sūtījumi tiek piegādāti uz adresi, kurā tu vairs nedzīvo.

Izvēlies pārcelšanās kompānijas pakalpojumus: Pārvākšanās laikā nekas tik labi nepalīdz ekonomēt laiku un nervus kā pārcelšanās kompānijas noalgošana. Turklāt, ja izvēlēsies ņemt talkā profesionāļus, tu pats sev un savai ģimenei sniegsi iespēju mierpilnāk izbaudīt svētkus arī pārvākšanās laikā un starpposmos.

Novēlam veiksmīgu pārvākšanos arī svētku nedēļās!