Kā sagatavot šķidrumus pārvadāšanai?

Kā sagatavot šķidrumus pārvadāšanai?

Neatkarīgi no tā, vai tā ir sadzīves ķīmija, kosmētikas līdzekļi vai pārtikas produkti, katram no mums mājās mazākā vai lielākā apjomā ir dažādi šķidrumi, kuri tiek ņemti līdzi arī tad, kad tiek plānota pārvākšanās. Kādi tad ir noderīgākie paņēmieni, kā sagatavot šķidrumus pārvadājumiem?

Veic inventarizāciju: Jebkāds šķidrums, pat ūdens, var nodarīt kaitējumu, ja pārvadājumu laikā tas izlīst. Īpaši jau tad, ja mantu pakošanai tiek izmantotas kartona kastes. Lai saprastu, cik daudz iepakojamā materiāla būs nepieciešams, noskaidro, kādus un cik daudz šķidrumus vajadzēs transportēt. Ņem vērā, ka ne visu vajadzētu/drīkst transportēt – piemēram, kodīgas, viegli uzliesmojošas, sprādzienbīstamas un toksiskas vielas. Neapdraudi nedz savu, nedz pārvākšanās kompānijas darbinieku veselību un drošību.

Atbrīvojies no nevajadzīgā: Jo mazāk šķidrumu jāpārvadā, jo mazāk ķibeļu. Apskatot katru šķidrumu, pirms tā iepakošanas uzdod sev šādus jautājumus:

  • Vai es pēdējā gada laikā esmu to lietojis? Ja nē, tad atbrīvojies no tā.
  • Vai tā derīguma termiņš ir beidzies? Ja jā, tad izmet to.
  • Vai iepakojums ir bojāts? Ja jā, tad izmet to vai pārlej jaunā, drošā traukā.
  • Vai iepakojums ir gandrīz tukšs? Ja jā, tad izlieto to līdz galam vai izmet.

Nevajadzīgos šķidrumus, kuri ir neatvērti, vari kādam atdot vai ziedot, bet atvērtos iepakojumus utilizē atbildīgi un videi draudzīgā veidā.

Iepako šķidrumus kopā: Kā izvairīties no tā, lai šķidrumi nesabojātu citas mantas? Vienkārši – iepako šķidrumus kopā ar citiem šķidrumiem, ņemot vērā to specifiku. Piemēram, pārtikā lietojamus šķidrumus iepako vienā kastē, sadzīves ķīmiju otrā, bet kosmētiskos/ķermeņa kopšanas līdzekļus trešajā kastē. Nekad nepako šķidrumus kopā ar apģērbiem, grāmatām, elektroprecēm vai dokumentiem.

Lieto piemērotus pakošanas materiālus: Mums ir ļoti vienkārša metode, kā iepakot šķidrumus, lai vešanas laikā tie neizlītu. Tev būs nepieciešami šādi materiāli: pārtikas plēve, miskastes maisi, līmlente vai gumijas, kādas parasti izmanto papīrnaudai.

  1. Atskrūvē šķidruma pudeli, pārklāj tās atveri ar pārtikas plēves gabaliņu un pudeli stingri aizskrūvē.
  2. Izmantojot lielāku pārtikas plēves gabalu, pārklāj pudeles augšpusi arī no ārpuses un nostiprini plēvi ar gumiju vai līmlenti.
  3. Ja šķidrumus pakosi kartona kastēs, tad papildus drošībai ieklāj kastē miskastes maisu, tādējādi tu varēsi būs 100% drošs, ka arī noplūdes gadījumā citas mantas netiks bojātas un kartona kaste neizmirks.

Izmanto plastmasas kastes: Šķidrumiem vispiemērotākais iepakojuma veids ir plastmasas mantu kastes, kādas atrodamas gandrīz jebkurā mājā – tās ir izturīgas, noslēdzamas ar vāku, tāpēc ideāli piemērotas tieši šķidrumu transportēšanai. Ja mājās tomēr nav plastmasas kastes, tad var izmantot augstāk minēto variantu, ieklājot miskastes maisu kartona kastē.

Izmanto marķējumu: Dažādu šķidrumu iepakojumus ir samērā viegli saplēst, tāpēc pret tiem jāizturas kā pret trauslām lietām, lai nerastos zaudējumi un nesanāktu šmuce. Tieši tāpēc kastes, kurās iepakoti šķidrumi, vajadzētu marķēt ar vārdiem: ŠĶIDRUMI, TRAUSLS, AUGŠPUSE, kā arī vari norādīt, kas tieši atrodas katrā kastē, piemēram, SADZĪVES ĶĪMIJA.

Ja pārvākšanās laikā nevēlies nodarboties ar mantu pakošanu, tad vari nolīgt profesionālu pārvākšanās kompāniju, kas visu izdarīs tavā vietā. Lai veiksmīga pārvākšanās!