Kā transportēt telpaugus, kad tiek plānota pārcelšanās?

Kā transportēt telpaugus, kad tiek plānota pārcelšanās?

Vairums mājokļu nav iedomājami bez telpaugiem, kas priecē acis, uzlabo gaisa kvalitāti un lieliski papildina interjeru, tāpēc ir tikai loģiski, ka tad, kad tiek plānota pārvākšanās, tie tiek ņemti līdzi arī uz jauno mājvietu. Tomēr jāņem vērā, ka telpaugi ir diezgan trausla krava, tāpēc aktuāls ir jautājums – kā tos vislabāk sagatavot pārvadājumiem?

Nelielu telpaugu pakošana: Pirmkārt, lai pasargātu keramikas podus no saplīšanas un skrāpējumiem, nepieciešams tos uzmanīgi ietīt (ietīšanai der gan avīzes, gan burbuļplēve). Otrkārt, ir svarīgi, lai puķu podi vešanas laikā nekustētos, tāpēc saliec vairākus puķu podus vienu otram blakus izturīgā kartona, koka vai plastmasas kastē. Ņem vērā, ka vairāki nelieli puķu podi kopā ar zemi un augiem veidos diezgan lielu svaru, tāpēc tiem izvēlies īpaši izturīgu kasti. Tu taču nevēlies, lai puķu podi uzgāžas mantu nesējam uz kājām, vai ne?! Kastes, kurās iepakoti podi, vari atstāt atvērtas, lai telpaugi elpotu un mantu nesēji redzētu, ka kastēs ir īpaši trausla krava. Ja tomēr izlem telpaugu kastes aizlīmēt, noteikti marķē tās ar uzrakstiem AUGŠPUSE, TRAUSLS un TELPAUGI, lai nerastos nekādi pārpratumi.

Lielu telpaugu pakošana: Lielu telpaugu kartona kastē neieliksi, bet to tāpat nepieciešams sagatavot gaidāmajam ceļojumam uz jaunajām mājām. Lai nešanas un vešanas laikā no poda laukā nebirtu melnzeme, puķu podu nepieciešams aptīt ar pārtikas plēvi, atstājot nenosegtu tikai pašu telpaugu un tā stumbru – to izdarīt ir samērā vienkārši. Ja rodas bažas par paša telpauga izturību, piemēram, ka tas varētu salūzt, tad papildus atbalstam puķu podā var saspraust koka mietiņus, pie kuriem auga stumbru nofiksēt. Koka mietiņus var izmantot arī lai padarītu telpaugu kompaktāku – īpaši tad, kad nepieciešams savaldīt īpaši kuplu lapotni.

Temperatūras izmaiņas: Ņem vērā, ka liela daļa telpaugu nemīl krasas temperatūras izmaiņas – piemēram, sukulenti, nonākot ilgstošā saskarsmē ar aukstu gaisu, var arī nobeigties. Aukstajos gada mēnešos telpaugus vēlams pārvadāt apsildītā automašīnā vai kravas nodalījumā, bet īpaši karstās vasaras dienās nevajadzētu telpaugus pārāk ilgi turēt cieši noslēgtās kastēs vai pārkarsušā transportlīdzeklī. Atceries: kad ārā ir karsts, telpaugus pirms transportēšanas vajadzētu palaistīt, bet, kad ārā ir auksts, telpaugus nekādā gadījumā pirms transportēšanas nevajadzētu laistīt. Ja pienācīgi parūpējas par telpaugu komforta temperatūru, tad tos droši var pārvadāt jebkurā gada mēnesī.

Izvēlies pārcelšanās kompāniju: Ja pārcelsies paša spēkiem, tad pašam būs jārūpējas arī par telpaugu pārvadājumiem, bet, ja uzticēsi darbus pārcelšanās kompānijai, tad laicīgi noskaidro, vai tā nodrošina arī telpaugu transportēšanu. Ne visas pārvadājumu kompānijas ir pieredzējušas telpaugu transportēšanā un šādus pakalpojumus var pat nepiedāvāt, tāpēc izvēlies kompāniju, kurai ir pieredze šajā jomā.

Pēc ierašanās jaunajā mājvietā: Atceries, ka telpaugi ir dzīvi, tāpēc to izpakošanai vajadzētu kļūt par prioritāti uzreiz, kad mantu kastes būs sanestas jaunajā mājoklī. Atbrīvo telpaugus no visiem pakošanas, fiksēšanas un savaldīšanas palīgrīkiem, atrodi katram augam savu vietu mājoklī, kā arī palaisti tos, ja nepieciešams.

Lai veiksmīga pārvākšanās un telpaugi zaļo arī jaunajā mājvietā!