Kā efektīvi izmantot mantu glabātuves telpu?

Kā efektīvi izmantot mantu glabātuves telpu?

Viens no pakalpojumiem, ko piedāvā pārcelšanās kompānijas, ir mantu uzglabāšana speciālās pašapkalpošanās mantu glabātuvēs. Ņemot vērā, ka par šo telpu izmantošanu ir jāmaksā īres maksa, aktuāls ir jautājums: kā mantu glabātuves platību izmantot maksimāli efektīvi?

Sastādi uzglabājamo lietu sarakstu: Kad viss nepieciešamais tiek ievietots mantu glabātuvē, lielākās mantas ir viegli atcerēties, bet ir gandrīz neiespējami atcerēties pilnīgi visas lietas, kas ievietotas glabātuvē. Tieši tāpēc vajadzētu sastādīt sarakstu ar noglabātajām mantām, lai nenāktos saskarties ar situāciju, kad mājās tiek meklēta lieta, kas atrodas glabātuvē.

Uzglabā mantas caurspīdīgās vai marķētās kastēs: Caurspīdīgas plastmasas mantu kastes ir labs ieguldījums mantu glabāšanai, jo uzreiz ir redzams, kas tajās iekšā, tādējādi atvieglojot nepieciešamo lietu meklēšanas procesu. Ja tomēr tiek izmantotas kartona vai citu necaurredzamu materiālu kastes, ir svarīgi uz tām uzlīmēt marķējumu ar informāciju, kas kastē atrodas.

Lielākās un smagākās lietas novieto glabātuves aizmugurē: Lai katra reize, kad nepieciešams tikt pie kādas mantas, nepārvērstos par svarcelšanas treniņu, smagākās lietas noglabā telpas aizmugurē vai izmanto tās kā pamatu vieglāku priekšmetu novietošanai.

Visbiežāk nepieciešamās lietas novieto glabātuves priekšpusē: Lai nevajadzētu rakties cauri visām noglabātajām mantām ikreiz, kad nepieciešama kāda lieta, ievieto tās telpā, vadoties pēc to lietošanas biežuma. Reti nepieciešamajām mantām labākā vieta būs aizmugurē, bet biežāk lietotajām īstā vieta būs vistuvāk glabātuves durvīm.

Novieto mantas vertikāli: Novietojot grāmatu plauktu horizontāli, tu telpu izmantosi neefektīvi, bet, novietojot to vertikāli, tas aizņems mazāku grīdas laukumu un tu plauktā varēsi salikt arī citas mantas. Tas pats attiecas arī uz kastēm, tāpēc ir vērts investēt izturīgās kastēs, kuras droši un stabili var novietot vienu virs otras. Izmantojot ne tikai glabātuves grīdas laukumu, bet arī tilpumu, tu iegūsi maksimumu no tās.

Glabā mēbeles izjauktā veidā: Ja mēbelei glabātuvē nebūs praktiska pielietojuma, tad apsver to uzglabāt izjauktā veidā. Piemēram, grāmatu plauktu ieteicams uzglabāt neizjauktā veidā, jo tajā var salikt citas lietas, bet no neizjaukta ēdamgalda būs mazs labums un tas tikai aizņems lielu telpas laukumu, tāpēc to labāk uzglabāt izjauktu.

Lietas, kuras der ņemt vērā: Pirms mantu ievietošanas pašapkalpošanās glabātuvē, vajadzētu ņemt vērā dažas lietas:

  • Noskaidro, ko tajā drīkst un ko nedrīkst glabāt.
  • Rūpīgi aprēķini, cik liela mantu glabātuve tev ir nepieciešama.
  • Izmanto kvalitatīvus pakošanas materiālus.
  • Mazo sadzīves tehniku un elektroniku ievieto ūdensnecaurlaidīgos maisos vai kastēs.
  • Glabātuvē ievieto tikai tīras mantas, lai tās nesasmērētu telpu un citas noglabātās lietas.

Ceram, ka kāds vai vairāki padomi tev noderēja! Lai veiksmīgs mantu glabātuves iekārtošanas process!