10 padomi, kā sagatavot elektrotehniku pārvadājumiem

10 padomi, kā sagatavot elektrotehniku pārvadājumiem

Neatkarīgi no tā, vai tiek plānota biroja pārcelšanās vai mājokļa pārcelšanās, tu noteikti nonāksi līdz punktam, kurā būs jāveic elektrotehnikas iepakošana, jo bez tās nav iedomājams neviens 21. gadsimta mājoklis vai birojs. Elektrotehnika ir ne tikai dārga, bet arī diezgan trausla, tāpēc tās pakošana būtu jāveic īpaši rūpīgi. Kā to izdarīt? Lasi mūsu sagatavotajā rakstā!

Seko lietošanas instrukcijai: Kurš gan zinās vairāk par to, kā pareizi iepakot konkrēto iekārtu, ja ne pats tās ražotājs?! Tieši tāpēc vērts sameklēt elektropreces rokasgrāmatu vai apmeklēt ražotāja mājaslapu, lai uzzinātu, kādas ir rekomendācijas konkrētās preces sagatavošanai pārvadājumiem.

Izmanto oriģinālo iepakojumu: Tie, kas dzīvo privātmājās, nereti mēdz noglabāt elektrotehnikas oriģinālo iepakojumu bēniņos vai garāžā. Šādai rīcībai ir labs iemesls, jo oriģinālais iepakojums ir vislabākais risinājums tad, kad elektroprece jāiepako nogādāšanai servisā vai tās jaunajā mājvietā. Vajadzētu gan izvērtēt, vai iepakojums laika gaitā nav zaudējis savu kvalitāti un izturību.

Izmanto alternatīvas: Ja oriģinālais iepakojums jau sen ir izmests atkritumos vai ir stipri bojāts, tad izmanto iepakojamos materiālus, kādi tev ir pieejami – stingras kartona kastes, izturīgu līmlenti, kā arī avīzes, burbuļplēvi, polistirolu vai audumus elektropreces fiksācijai. (Svarīgi, lai pārvadājumu laikā iepakotā iekārta kastē nekustētos, tādējādi tā tiks pasargāta no bojājumiem.)

Lieto krāsainas uzlīmes vadiem: Atvienot vadus no elektroierīcēm ir vieglāk par viegli, bet, kad atkal viss no jauna jāsavieno, sākas problēmas. Lai tā nenotiktu, nofotografē savienojumus vēl pirms to atvienošanas, kā arī izmanto krāsainas uzlīmes vai dažādu formu marķējumus, kas izgriezti no izolācijas lentas, lai atzīmētu to, kurš vads domāts kuram savienojumam. (Vienādas krāsas vai formas uzlīmi uzlīmē gan uz vada, gan virs savienojuma vietas.)

Parūpējies par uzglabāšanas temperatūru: Datortehnika un televizori ir diezgan jutīgi pret krasām temperatūras un gaisa mitruma izmaiņām, tāpēc, kad būsi tos iepakojis, līdz pārvākšanās dienai uzglabā tos siltā telpā, kurā nav pārāk augsts gaisa mitrums. Iekārtas instrukcijā parasti ir rekomendācijas par vēlamo mikroklimatu, ko būtu ieteicams ievērot.

Uzglabā sapakotās mantas drošā vietā: Jau minējām, ka elektrotehnika ir dārga, tāpēc, kad būsi to iepakojis transportēšanai, novieto to drošā un potenciālajiem zagļiem nepieejamā vietā. Piemēram, līdz pārvākšanās dienai nav ieteicams glabāt sapakotās elektropreces neaizslēdzamā garāžā, kur tām ērti var piekļūt gandrīz ikviens. Labāk visu sapakoto glabāt drošā un aizslēdzamā telpā.

Veic elektrotehnikas ietīšanu: Īpaši trausla tehnika, piemēram, datori, var būt ļoti jutīga pret putekļiem un gružiem, kas tajā var iekļūt pārvadājumu laikā, tāpēc ieteicams ietīt to, izmantojot ietinamo papīru, audumu vai plēvi. Tehnika būs pasargāta gan no putekļiem un gružiem, gan no skrāpējumiem.

Izmanto izturīgu līmlenti: Lai nostiprinātu kartona kastes un novērstu netīrumu nokļūšanu tajās, izmanto kvalitatīvu līmlenti. Ar to nevajadzētu skopoties, jo tu taču negribi, lai nešanas laikā kaste pēkšņi atveras vai saplīst. Rūpīga iepakošana nozīmēs gan lielāku drošību, gan ērtāku nešanu un transportēšanu.

Papildus drošība: Lai garantētu papildus drošību trauslākajām elektroiekārtām, vari to ietīšanai izmantot mājās pieejamos materiālus – segas, palagus un dvieļus. Ievietojot ietīto iekārtu transportēšanas kastē, atceries, ka tā nedrīkst tajā brīvi kustēties: jo mazāka kustība, jo lielāka drošība.

Uzskaiti katras kastes saturu: Uz katras kastes uzraksti vai uzlīmē uzlīmi ar informāciju, kas tajā atrodas. Atceries, ka nav ieteicams dažādu elektroierīču vadus likt vienā kastē vai maisā! Katras ierīces vadiem atvēli savu kasti vai aizveramu zip-lock maisu, kā arī neaizmirsti uz katra iepakojuma uzrakstīt, kuras ierīces vadi tie ir. Ievērojot šo punktu, tu sev aiztaupīsi liekas raizes, kad elektroierīces no jauna būs jāsavieno ar vadiem.

Nav nemaz tik grūti, vai ne? Izpildot šos punktus, tava elektrotehnika būs gatava ceļam uz jaunajām mājām. Bet, ja konstatē, ka kādu elektropreci nepieciešams utilizēt, dari to videi draudzīgā veidā un neizmet to kopā ar sadzīves atkritumiem!

Lai veiksmīga pārcelšanās!