5 lietas, kas liecina, ka esi gatavs mājokļa iegādei

5 lietas, kas liecina, ka esi gatavs mājokļa iegādei

Viens no nozīmīgākajiem un patīkamākajiem notikumiem cilvēka dzīvē ir mājokļa iegāde, kas ievieš zināmas izmaiņas gan ikdienā, gan ikmēneša budžetā. Kā zināt, ka esi gatavs tik nozīmīgam solim? Esam apkopojuši 5 svarīgākos punktus, kas liecina – tu esi gatavs mājokļa iegādei.

Tev ir pietiekami daudz naudas pirmajai iemaksai: Protams, ir lieliski, ja bankas kontā ir pietiekami daudz naudas, lai mājokli nopirktu uzreiz, bet vairumam cilvēku tomēr nākas ņemt kredītu bankā. Lai iegūtu kredītu mājokļa iegādei, nepieciešami ne tikai stabili ienākumi, bet arī pirmā iemaksa vai ķīla. Pirmās iemaksas lielums atkarīgs no mājokļa cenas, konkrētās situācijas un bankas, kurā kredīts tiek ņemts – parasti pirmā iemaksa ir līdz 20% liela.

Tu esi gatavs uzņemties rūpes par mājokli: Ja līdz šim esi dzīvojis īres mājokļos, kur par visu parūpējas izīrētājs, tad, iespējams, tu tikai nojaut, cik daudz darba un rūpju nepieciešams mājokļa uzturēšanai. Ja tiek pirkts dzīvoklis, pārmaiņas nebūs milzīgas, bet, pērkot māju, jārēķinās, ka darba būs daudz – gan mājokļa tehniskā uzturēšana, gan fasādes un apkārtnes estētiskā uzturēšana, kam periodiski būs nepieciešami gan finansiālie līdzekļi, gan laiks. Ieteicams laicīgi atrast arī uzticamus vietējos meistarus (elektriķi, santehniķi, jumiķi utt.), kam zvanīt dažādu ķibeļu gadījumā.

Tev apnicis maksāt īri: Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki izvēlas iegādāties savu mājokli, ir tāds, ka viņiem apnīk katru mēnesi maksāt par kaut ko, kas nepaliks viņu īpašumā. Ja tev apnikuši regulāri īres maksājumi, tad pašam sava mājokļa iegāde ir doma, kas tevī noteikti jau kādu laiku ir briedusi. Turklāt mūsdienās īres maksa mēdz būt līdzvērtīga summai, ko katru mēnesi nākas maksāt tad, ja paņemts kredīts mājokļa iegādei. Ņemot kredītu, saistības un atbildība būs lielāka, bet ar katru maksājumu tu būsi arvien tuvāk savam mājoklim un kādu dienu ikmēneša maksājumus varēsi atstāt pagātnē.

Tu esi gatavs palikt vienā vietā ilglaicīgi: Apnicis periodiski pārvākties un esi gatavs pārvākties pēdējoreiz – šoreiz pats uz SAVU mājokli? Pašam savs mājoklis sniedz stabilitāti, jo nav jāuztraucas, ka izīrētājs varētu lauzt īres līgumu vai paaugstināt īres maksu, kā arī tu beidzot varēsi iekārtot mājokli un tā apkārtni pēc savas gaumes, apzinoties, ka tu esi noteicējs un viss, ko finansiāli tajā ieguldīsi, paliks tavā īpašumā. Iegādājoties mājokli, jābūt gatavam ilgstoši dzīvot vienā vietā – daudzi to uzskata par milzīgu plusu, bet ne visi tam ir gatavi.

Tev ir labs kredītreitings: Ja vien neesi iekrājis naudu, lai norēķinātos par jauno mājokli uzreiz, tad svarīgs būs kredītreitings, kas tiek aprēķināts pēc personas kredītvēstures. Diemžēl slikts kredītreitings var novest pie atteikta kredīta vai lielas procentu pārmaksas, tāpēc, ja plāno nākotnē ņemt kredītu mājokļa iegādei, rūpējies, lai citi kredītu maksājumi un rēķini tiktu apmaksāti laicīgi.

Ja vari parakstīties zem visiem pieciem punktiem, tad tu esi gatavs mājokļa pirkšanai un tev tikai atliek atrast īpašumu iegādei, kuru turpmāk saukt par mājām. Kad tāds atrasts, vari sākt plānot pārcelšanos!

Lai viss izdodas!