Droša pārvākšanās COVID-19 pandēmijas laikā

Droša pārvākšanās COVID-19 pandēmijas laikā

Pandēmijas laikā kravu pārvadājumi ir īpaši aktuāli, jo tie ļauj samazināt kontaktu ar personām situācijās, kad nepieciešams veikt lielāku pirkumu vai nogādāt kādu lietu no punkta A uz punktu B. Arī pārvākšanās no pilsētas īpašuma uz lauku mājām vai vasarnīcu daudziem šobrīd ir veids, kā aizbēgt no pilsētas šaurības uz lauku plašumiem, kur distancēšanos var ievērot pie dabas krūts. Turklāt nav nekāds noslēpums, ka daļa cilvēku šobrīd spiesti pārvākties arī ekonomisku iemeslu dēļ. Kā pārvākšanās procesu pandēmijas laikā padarīt maksimāli drošu? Lasi mūsu sagatavotajā rakstā!

Sazinies ar pārvākšanās firmu: Lai saskaņotu pārvākšanās laiku un pārrunātu procesu, obligāti sazinies ar pārcelšanās kompāniju, kurai esi ieplānojis uzticēt darbu veikšanu. Izrunājiet piesardzības pasākumus, kurus jāievēro gan tev un tavai ģimenei, gan firmas darbiniekiem. Rūpīga darbu saskaņošana palīdzēs ievērot nepieciešamo distanci un citus drošības pasākumus.

Iegādājies visu pakošanai nepieciešamo vienā piegājienā: Pirms pakošanas materiālu iegādes rūpīgi pieraksti visu, kas tev būs nepieciešams, lai varētu visu iegādāties vienā piegājienā. Ja nevēlies pamest mājokli, vari izmantot kastu nomas pakalpojumu – pārcelšanās kompānija tev uz mājām piegādās plastmasas kastes un tās savāks pēc tam, kad pārvākšanās darbi būs galā.

Veic mantu dezinficēšanu: Izmanto iespēju un notīri pārvešanai domātās mantas ar dezinfekcijas līdzekli, tādējādi atbrīvojoties gan no putekļiem, gan iespējamiem vīrusiem. Ja mājās nav dezinfekcijas līdzekļa, tad vari izmantot šķidrumus, kuru sastāvā ir vismaz 70% spirta, vai arī pašgatavotu šķidrumu no balinātāja (litram ūdens pievieno četras tējkarotes balinātāja). Jāņem gan vērā, ka spirts vai balinātājs var sabojāt smalkākus materiālus, piemēram, auduma abažūras vai mīkstās mēbeles, kā arī balinātāja šķidrumu noteikti nevajadzētu izmantot roku dezinfekcijai.

Sapakojies laicīgi: Uz kartona vīruss spēj izdzīvot līdz pat 24h, tāpēc vēlams mantu pakošanu pabeigt vismaz diennakti pirms pārvākšanās firmas ierašanās. Ja tiek izmantotas plastmasas kastes, tad to ārpusi vēlams notīrīt ar dezinfekcijas līdzekli uzreiz pēc tam, kad esi beidzis pakot mantas. (To pašu ieteicams darīt arī kastes saņemot.) Savai un citu drošībai arī mantu krāvēji pielieto aizsardzības līdzekļus (piemēram, cimdus, sejas maskas un dezinfekcijas šķidrumus).

Aizdomu gadījumā: Ja pārcelšanās pakalpojumi pieteikti jau pirms laba laika, bet nu radušās aizdomas, ka kāds no ģimenes varētu būt inficējies ar vīrusu, tad pārcel pārvākšanos uz citu laiku un seko SPKC ieteikumiem, lai nepakļautu inficēšanās riskam citus. Cilvēkiem, kas atrodas riska grupā, ieteicams rūpīgi izvērtēt to, vai pārcelšanos nevar atlikt uz citu laiku, kad situācija būs drošāka. Ja pārcelšanās jāatceļ vai jāpārceļ, tad vēlams maksimāli laicīgi par to informēt pārvadājumu veicēju.

Neizmanto jau lietotas kartona kastes: Atšķirībā no plastmasas kastēm, kartona kastes nav iespējams kārtīgi nodezinficēt, tāpēc nevajadzētu izmantot no veikaliem vai draugiem dabūtas lietotas kartona kastes, uz kurām potenciāli var būt vīruss. Ieteicams izmantot jaunas kartona kastes vai nodezinficētas plastmasas kastes.

Nodrošini dezinfekcijas līdzekļus: Parūpējies, lai tev un mantu nesējiem būtu pieejamas šķidrās antibakteriālās ziepes, papīra dvieļi un dezinfekcijas līdzekļi rokām. Ar saviem dezinfekcijas līdzekļiem būs nodrošinājušies arī paši pārcelšanās kompānijas darbinieki, bet ideālā situācijā arī tavā mājoklī tiem jābūt ērti pieejamiem.

Ievēro fizisko distancēšanos: Fizisko distancēšanos iespējams ievērot arī esot mājās, kamēr norit pārcelšanās darbi. Pakojot mantas dienu pirms pārcelšanās, vari atbrīvot sev vienu telpu, kurā uzturēties, kamēr krāvēji citās telpās strādās. Tādējādi tu būsi samazinājis kontaktu līdz minimumam un tev nebūs jāsatraucas par 2 metru distances ievērošanu, jo atradīsies pavisam citā telpā.

Lai veiksmīga pārcelšanās un atcerieties, ka veselība vienmēr ir pirmajā vietā, tāpēc sargi sevi un citus!