5 svarīgi jautājumi, kurus sev uzdot pirms pārvākšanās

5 svarīgi jautājumi, kurus sev uzdot pirms pārvākšanās

Izvēloties jaunas mājas, cilvēki nereti par kādu noteiktu aspektu ir tik ļoti sajūsmā, ka aizmirst kritiski izvērtēt citas lietas, kuras ikdienas dzīvē ir ārkārtīgi svarīgas. Lai pēc pārvākšanās nepiemeklētu rūgtums par izdarīto izvēli, te būs pieci jautājumi, kurus sev uzdot pirms jaunas dzīvesvietas izvēles.

Vai es tur varēšu atļauties komfortablu dzīvi? Šis nav jautājums tikai par telpu un apkārtnes omulību, bet arī par to, vai pēc īres un komunālo rēķinu apmaksas tu varēsi atļauties baudīt komfortablu dzīvi. Ja grezna mājokļa dēļ tev jāatsakās no svarīgām lietām, kuras nodrošina ikdienas komfortu, tad, iespējams, labāk meklēt mājokli, kurš ir vienkāršāks, platības ziņā mazāks vai atrodas ne tik prestižā rajonā. Doma, ka nedzīvo pāri saviem līdzekļiem, pavisam noteikti sniegs papildus mieru.

Vai es tur jutīšos labi? Mājas ir tā vieta, kur jebkurš cilvēks meklē labsajūtu un mieru, tāpēc ir svarīgi, lai tu jaunajā mājvietā justos labi. Pajautā sev: “Kas man liek justies labi?” Varbūt tās ir pastaigas, tāpēc nepieciešams, lai mājokļa tuvumā būtu parks vai mežs. Varbūt tā ir saules gaisma, tāpēc būtiski, lai dzīvoklim būtu plaši logi un lodžija, uz kuras sēdēt siltās vasaras dienās. Šādas lietas ir jāņem vērā, jo mājas nav tikai telpas, bet arī sajūtas.

Kādas tur ir darba iespējas? Ja jaunajā dzīvesvietā plāno arī strādāt, tad noteikti vajadzētu izpētīt, kāds tur ir darba tirgus un atalgojums. Bieži vien skaistus īpašumus par zemām cenām var iegādāties vai īrēt vietās, kur darbu atrast ir grūti, bet vidējais atalgojums ir zems. Tāpēc visprātīgāk būtu izvēlēties dzīvesvietu, vadoties pēc tās darba tirgus situācijas vai atrašanās tuvuma tavai jau esošajai darba vietai.

Kāda tur ir veselības aprūpes pieejamība? Veselības aprūpes pieejamība un kvalitāte ir nozīmīgi faktori, kad tiek meklēta jauna dzīvesvieta. Īpaši jau tad, ja ģimenē ir mazi bērni vai cilvēks, kuram ir kāda hroniska slimība. Dzīvojot nomaļā vietā, ārsta apmeklējumam var nākties izbrīvēt pat veselu dienu, tāpēc, ja ārsti jāapmeklē regulāri, tad dzīvesvietu vēlams izvēlēties vietā, kur medicīnas iestādes atrodas tuvu mājām un ir ērti pieejamas.

Vai tur ir vide, kādu es meklēju? Viena un tā pati dzīves vieta nekad nederēs visiem cilvēkiem, lai arī cik skaista un stratēģiski izdevīga tā būtu. Tas, vai konkrētā vide būs tev piemērota, būs atkarīgs gan no tavām individuālajām vajadzībām, gan no tavas dzīves situācijas. Piemēram, vecāki ar maziem bērniem visticamāk meklēs dzīvesvietu, kas ir uz ģimenēm orientēta, bet jauniešiem svarīgs būs tas, lai vide būtu karjeras veidošanai labvēlīga un piedāvātu arī izklaides iespējas. Dažādos dzīves posmos tev var būt nepieciešama atšķirīga dzīves vide, tāpēc pārvākšanās uz kādu konkrētu vietu nav jāuztver kā lēmums uz visu mūžu – mainoties dzīves situācijai, iespējams mainīt arī dzīvesvietu.

Ceram, ka, atbildot uz šiem jautājumiem, tev kļūs skaidrāks tas, kādu un kur vēlies (vai tieši pretēji – nevēlies) jauno mājvietu!