Iemesli, kāpēc pārcelties tieši vasarā

Iemesli, kāpēc pārcelties tieši vasarā

Nav šaubu, ka katram gadalaikam ir savas priekšrocības arī tad, kad runa ir par pārvākšanos – neatkarīgi no tā, vai notiek biroja pārcelšanās vai ģimenes pārcelšanās uz jaunām mājām. Ņemot vērā, ka nesen sākusies vasara, šajā rakstā apskatīsim iemeslus, kāpēc tieši šis gadalaiks ir kā radīts pārcelšanās darbiem.

Laika apstākļi: Protams, pirmais un svarīgākais punkts noteikti ir patīkamie laika apstākļi, kas sniedz daudzas priekšrocības:

  • nav jāuztraucas par to, ka mantu nešanas laikā no mājokļa izvējos siltums un telpas kļūs nekomfortabli vēsas;
  • visbiežāk vasarā pagalms ir sauss, tāpēc tajā var novietot mantas, kuras paredzētas transportēšanai;
  • temperatūra iekštelpās un ārā ir ļoti līdzīga, tāpēc, nesot mantas, risks saaukstēties ir niecīgs, jo nav temperatūru kontrasta;
  • rudens, ziema un pavasaris Latvijā mēdz būt diezgan dubļaini gadalaiki, tāpēc kravas transports var manāmi pabojāt mājokļa pagalmu, bet vasarā, kad zeme ir sausa un stingra, kravas transports pagalma segumā nekādas pēdas neatstās;
  • silts laiks ir ļoti piemērots arī elektrotehnikas transportēšanai, jo reizēm elektronika mēdz būt jutīga uz straujām temperatūras vai gaisa mitruma izmaiņām.

Vasaras brīvlaiks skolēniem: Gadījumos, kad pārcelšanos plāno ģimene ar bērniem, tad svarīgi padomāt par to, lai pārvākšanās process pēc iespējas mazāk ietekmētu bērnu skolas gaitas. Tas īpaši jāņem vērā tad, ja līdz ar pārcelšanos tiek plānots mainīt arī mācību iestādi, kuru apmeklēs bērni. Pārvācoties vasarā, viņiem būs iespēja aprast ne tikai ar jauno vidi, bet arī iepazīties un sadraudzēties ar saviem jaunajiem skolasbiedriem, lai jaunā mācību gada sākums nešķistu tik biedējošs.

Garākas dienas: Strādāt nenoliedzami ir patīkamāk un vieglāk, ja darbus var veikt dienas gaismā. Pārcelšanās gandrīz vienmēr ir laikietilpīgs process un ar ziemas īsajām dienām visbiežāk ir par maz, lai uzspētu visu, kamēr ārā ir gaišs. Vasara šajā ziņā ir ideāls gadalaiks, jo jau agri no rīta ir gaišs, bet saule noriet tikai vēlu vakarā, kas ļauj plānot pat ļoti garas darba dienas, lai pārvākšanās un mājokļa iekārtošanas darbus varētu paveikt pat dienas vai pāris dienu laikā.

Aktīvāks nekustamā īpašuma tirgus: Gan jauna mājokļa iegāde, gan vecā īpašuma pārdošana ir vienkāršāka tieši vasarā, jo nekustamā īpašuma tirgus ir aktīvāks. Pārceļoties uz jaunu īpašumu, iepriekšējais mājoklis visbiežāk tiek pārdots vai izīrēts, tāpēc aktivitāte notiek abos virzienos – gan pirkšanā, gan pārdošanā. Turklāt, kad konkurence ir lielāka, arī cenas kļūst elastīgākas, kas īpaši izdevīgi tiem, kas mājokli plāno iegādāties.

Jāņem vērā, ka vasaras sniegtos plusus izmanto daudz ģimeņu un uzņēmumu, kas plāno pārcelties, tāpēc ar pārcelšanās kompānijas pakalpojumu rezervēšanu nevajadzētu pārāk kavēties. Lai veiksmīga pārcelšanās!