Kā pārcelšanās var palīdzēt samazināt ikmēneša izdevumus?

Kā pārcelšanās var palīdzēt samazināt ikmēneša izdevumus?

COVID-19 krīze cilvēku dzīvēs ieviesusi mazākas vai lielākas pārmaiņas – daudzus šī krīze skārusi arī finansiāli, liekot aizdomāties par veidiem, kā samazināt ikmēneša tēriņus. Protams, ir ikdienišķi veidi, kā ietaupīt (pirkt lētāku pārtiku, atteikties no luksusa precēm utt.), bet, ja ilgtermiņā nepieciešams ievērojami samazināt izdevumus, tad viens no visefektīvākajiem risinājumiem ir pārcelšanās. Par to, kā tieši pārcelšanās var samazināt izdevumus, pastāstīsim šajā rakstā.

Samazini platību: Nereti pilsēta, ciemats vai rajons ir tik ļoti iemīļots un ērts ikdienas gaitām, ka no tā negribas šķirties arī tad, kad piemeklē finansiālas problēmas un izdevumus nākas apcirpt. Nav obligāti jāatsakās no dzīves sev iemīļotā vietā, ja iespējams pārvākties uz mazāku dzīvokli tajā pašā apkārtnē – piemēram, ja iepriekš dzīvoji trīsistabu dzīvoklī, tad uz laiku īrei vari sameklēt divistabu vai vienistabas dzīvokli, kas ikmēneša izdevumus var samazināt pat par pāris simtiem eiro.

Izvēlies piepilsētu: Jo tālāk no pilsētas centra, jo lētāka īres maksa par nekustamo īpašumu – protams, ir arī izņēmuma gadījumi, bet lielākoties tā tas patiešām ir. Ja tava ģimene nevēlas samazināt dzīvojamo platību, tad kā variantu vari apsvērt dzīvi mazāk prestižā pilsētas daļā vai piepilsētā, kur par vienlīdz plašu un labiekārtotu dzīvokli īres maksa būs ievērojami zemāka.

Aprēķini transporta izdevumus: Izvēloties pārcelties uz piepilsētu, obligāti sev vajadzētu uzdot jautājumu: “Cik lieli būs mani ikmēneša transporta izdevumi?” Var gadīties tā, ka par īri ietaupīto naudas summu nāksies iztērēt par sabiedriskā transporta biļetēm un degvielu automašīnai, lai nokļūtu līdz darba vietai vai skolai, bet, ja ceļa izdevumi nemainās vai mainās minimāli, tad tu būsi atradis veidu, kā ietaupīt.

Atrodi dzīvokļa biedru: Vienam pašam īrēt vienistabas dzīvokli izmaksā dārgāk nekā tad, ja divatā tiek īrēts divistabu dzīvoklis, par kuru īre tiek dalīta uz pusēm. Protams, dzīvei ar dzīvokļa biedru ir savi mīnusi, tomēr tas ir variants, kā ieekonomēt naudu par īri, nesamazinot dzīvojamo platību un neatsakoties no dzīves sev ērtā apkaimē.

Izvēlies vienkāršāku dzīvokli: Īrējot dzīvokli, mēs maksājam ne tikai par tā platību, bet arī par tā iekārtojumu, tāpēc ir loģiski, ka par smalki iekārtotu dzīvokli ar izmeklētiem interjera elementiem katru mēnesi būs jāmaksā vairāk nekā par ļoti vienkārša dizaina vai sen neremontēta dzīvokļa īri. Ja izsmalcināts interjers nav prioritāte, tad vienkāršāku apartamentu izvēle var palīdzēt ietaupīt pat pāris simtus eiro katru mēnesi.

Apsver daļējas ērtības: Īrējot dzīvokli ar daļējām ērtībām, arī īres maksa ir daudz pievilcīgāka, tomēr ir jābūt gatavam, ka ilgtermiņā nāksies sadzīvot ar, piemēram, malkas apkuri, kopējo tualeti kāpņu telpā, karstā ūdens neesamību vai kādu citu ērtību trūkumu vai apgrūtinājumu.

Pirms pārcelšanās būtu svarīgi uzdot sev šādus jautājumus:

  • Vai esmu gatavs samazināt dzīvojamo platību?
  • Vai esmu gatavs mainīt dzīvesvietas apkaimi vai pat pilsētu?
  • Vai esmu gatavs dzīvot kopā ar dzīvokļa biedriem?
  • Vai esmu gatavs atteikties no ekstrām un dažām ērtībām?

Atbildot uz šiem jautājumiem, tev kļūs skaidrāks, kurš no ekonomēšanas risinājumiem būs piemērotākais tieši tev. Lai veiksmīga plānošana un pārcelšanās!