Kā sakopt dzīvokli pirms izvākšanās no tā?

Kā sakopt dzīvokli pirms izvākšanās no tā?

Kad tiek plānota pārvākšanās uz jaunu dzīvesvietu, katrs kārtīgs īrnieks parūpēsies arī par to, lai dzīvoklis tā īpašniekam tiktu atstāts ideālā kārtībā un jūs varētu šķirties kā labi draugi. Saprotams, ka darāmo darbu jūrā un steigā, kas ļoti bieži raksturīga pārvākšanās laikam, gadās arī šo to aizmirst, tāpēc esam sagatavojuši nelielu špikeri ar darāmo darbu sarakstu tiem, kas plāno pamest īres dzīvokli.

Izvāc savas personīgās mantas: Dzīvokli vēlams atbrīvot no visām savām personīgajām mantām, ja vien ar īpašnieku neesat vienojušies, ka kādu no savām lietām atstāsi lietošanai nākamajiem īrniekiem. (Piemēram, paša pirktās mēbeles.) Noteikti dzīvoklī nevajadzētu atstāt arī lietas, kurām nepieciešama utilizācija.

Veic putekļu tīrīšanu: Pirms putekļu sūkšanas ņem talkā mitru lupatiņu, kura nepūkojas, un kārtīgi noslauki visas virsmas, uz kurām parasti krājas putekļi.

Izsūc grīdas: Liekot lietā putekļusūcēju, atbrīvo no putekļiem ne tikai grīdas un paklājus, bet arī skapjus, kuros noteikti sakrājušies putekļi un pūkas no audumiem. Īpašu uzmanību vajadzētu veltīt pagultēm un vietām aiz mēbelēm.

Iztīri skapīšus: Šis īpaši attiecas uz virtuves skapīšiem, jo diez vai dzīvokļa nākamais īrnieks būs priecīgs ieraudzīt netīrus skapīšus, kuros ir pārtikas drupačas.

Nomazgā sadzīves tehniku: Īres dzīvokļiem komplektā bieži nāk arī sadzīves tehnika, tāpēc pirms dzīvokļa pamešanas to vajadzētu kārtīgi nomazgāt, lai uz plīts virsmas nebūtu piekaltušu netīrumu, bet uz ledusskapja durvīm nerēgotos pirkstu nospiedumi.

Izberz vannu, dušu, izlietnes un tualeti: Ievācoties jaunā mājvietā, katrs vēlas, lai vannas istabā, tualetē un virtuvē nekas neliecinātu par iepriekšējiem īrniekiem, tāpēc svarīgi kārtīgi visu izmazgāt, lai šīs telpas liecinātu tikai par tīrību un svaigumu.

Atbrīvo sienas no naglām un skrūvēm: Vietās, kur agrāk karājās rāmīši, gleznas un pulksteņi, pēc to noņemšanas paliks skrūves vai naglas, kuras vajadzētu no sienām izvilkt, bet caurumus pēc tam aizšpaktelēt. Būs ideāli, ja piemeklēsi arī sienai atbilstošu krāsu, lai špaktelētās vietas nokrāsotu. (Ar krāsošanu gan nesteidzies, jo, iespējams, dzīvokļa īpašnieks pirms jaunu īrnieku ielaišanas dzīvoklī pats jau ieplānojis kosmētiskā remonta veikšanu.)

Atkausē un dezinficē saldētavu: Vismaz dienu pirms pārcelšanās vajadzētu atlaidināt saldētavu un dezinficēt to, lai atbrīvotos no ēdienu smaržām.

Iztīri cepeškrāsni: Cepeškrāsni īrnieki nereti aizmirst iztīrīt, jo no ārpuses tā izskatās tīra, bet ir arī gadījumi, kad to neiztīra apzināti, jo tas nenoliedzami nav pats patīkamākais darbs. Tīrīšanai var izmantot ūdeni, sodu un etiķi, kas atbrīvos ne tikai no taukiem un netīrumiem, bet arī no nepatīkamām smakām.

Izmazgā grīdas: Kad viss paveikts, pirms došanās prom vēl pēdējoreiz izmazgā grīdas, lai radītu papildus svaiguma un tīrības sajūtu.

Gan dzīvokļa īpašnieks, gan jaunie īrnieki pavisam noteikti priecāsies ieraudzīt skaisti sakoptu dzīvokli, tāpat kā tu priecāsies, ja tāda pati tīrība tevi sagaidīs tavā jaunajā mājvietā. Lai veiksmīga pārvākšanās!