Kā novērst smakas jaunajā mājoklī?

Kā novērst smakas jaunajā mājoklī?

Iztēlojies situāciju: tu tikko esi ievācies savā jaunajā dzīvesvietā, bet ir kāds liels BET – mājoklis nelāgi ož. Iespējams, bijušie īrnieki vai saimnieki iekštelpās smēķējuši, nav regulāri uzkopuši telpas vai vienkārši mājoklī ilgi neviens nav dzīvojis, kā rezultātā radies aromāts, kurš kņudina nāsis. Kā ar šīm problēmām ātri un efektīvi tikt galā?

Ož paklājs: Paklāji smakas absorbē ļoti ātri un to atbrīvošanai no nevēlamiem aromātiem iesaka lietot dzeramo sodu. To vienmērīgi izkaisa pa paklāju, ja nepieciešams, tad ar birstīti sodu ieberzē paklāja saros un atstāj uz vairākām stundām vai pat uz visu nakti. Vēlāk sodu no paklāja izsūknē ar putekļu sūcēja palīdzību.

Pelējums un mitrums skapī: Iebūvējamos skapjos bieža problēma ir mitruma un pelējuma smaka, kas nenoliedzami ir kaitinoša, jo neviens nevēlas, lai viņa drēbes ož un tās sabojā pelējums. No pelējuma var atbrīvoties, liekot lietā hloru saturošu pelējuma tīrīšanas līdzekli, kurš ne tikai likvidēs pelējumu, bet arī izbalinās tumšos pleķus. Lai mitrums un pelējums neveidotos arī turpmāk, ieteicams skapī ievietot mitruma savācēju.

Cigarešu dūmu smaka: Mājoklis, kurš ož pēc cigarešu dūmiem, var kļūt par nopietnu pārbaudījumu labsajūtai, turklāt atbrīvošanās no šīs smakas ne vienmēr ir vienkārša, jo tā mēdz iesūkties pat paklājos un tapetēs. Ja smaka ir spēcīga un nepazūd pēc telpu vēdināšanas, tad vēlams atbrīvoties no ieklājamiem paklājiem un tapetēm. Sienu un grīdu mazgāšanai lieti noderēs etiķa un ūdens maisījums, jo etiķis labi neitralizē dūmu smaku. Vajadzētu iztīrīt arī ventilācijas sistēmu un nomainīt tās filtrus, jo dūmu smaka noteikti būs jūtama arī tur, turklāt tīra ventilācijas sistēma nodrošinās labāku gaisa cirkulāciju.

Smaka no notekām: Ievācoties mājoklī, kurā kādu laiku neviens nav dzīvojis, bieži nākas konstatēt, ka vannas, dušas un izlietņu notekas ož pavisam nelāgi. Ja vien tās nav aizdambējušās, tad no šīs smakas atbrīvoties būs pavisam viegli. Sākumā noteku izskalo ar karstu ūdeni, tad tajā ieber aptuveni pus paciņu sodas un pa virsu uzmanīgi uzlej glāzi etiķa. (Sodai un etiķim sajaucoties, tas spēcīgi putos.) Maisījumam ļauj iedarboties un tad to noskalo ar karstu ūdeni. Pēc šādas procedūras nelāgais aromāts pazudīs.

Putekļu smaka: Protams, viena no pirmajām lietām, kas jāpaveic, ievācoties jaunā mājoklī, ir putekļu tīrīšana. Lai atbrīvotos ne tikai no putekļiem, bet arī iegūtu svaigāku smaržu, ūdenim var pievienot kādu no veikalā nopērkamajiem līdzekļiem vai ko dabiskāku, piemēram, ēteriskās eļļas. Ja putekļu smaka no gaisa nepazūd arī pēc tīrīšanas un vēdināšanas, tad vajadzētu pārbaudīt gaisa kondicionēšanas sistēmu: iespējams, nepieciešama filtru maiņa.

Smird veļas mašīna: Ja jaunais mājoklis nāk komplektā ar veļas mašīnu, kuru nelāgas smakas dēļ gribas utilizēt, tad zini – iespējams, nav pamata tik nopietnam solim. Izmantojot ūdens un etiķa maisījumu, rūpīgi notīri gumijas blīves, bet ar dzeramās sodas un ūdens maisījumu izberz mazgāšanas līdzekļa nodalījumu. Lai atbrīvotos no smakas veļas tvertnē, ieber tajā pus paciņu sodas, bet mazgāšanas līdzekļa nodalījumā ielej glāzi etiķa un ieslēdz mazgāšanas programmu uz visaugstāko temperatūru. Pēc mazgāšanas beigām atver veļas mašīnas durvis un ļauj tai izvējot. Lai veļas mašīna atkal nesāktu smirdēt, svarīgi to vēdināt pēc katras veļas mazgāšanas reizes.

Ceram, ka padomi noderēja. Lai veiksmīga pārvākšanās un dzīve jaunajā mājoklī šķiet kā svaiga gaisa dvesma!