Padomi ģimenēm, kas pārceļas pirms skolas sākuma

Padomi ģimenēm, kas pārceļas pirms skolas sākuma

Dzīvesvietas maiņa ir satraucošs process jebkuram, bet jo īpaši skolas vecuma bērniem, kuriem pārvākšanās vairumā gadījumu nozīmē arī jaunu skolu un skolasbiedrus. Ir ārkārtīgi svarīgi darāmo darbu gūzmā neaizmirst par bērna labsajūtu un to, kas viņam nepieciešams veiksmīgai skolas gaitu uzsākšanai vai turpināšanai. Ko mēs varam ieteikt skolēnu vecākiem, kuri plāno pārcelties? Lasi par to rakstā!

Nostādi skolu par prioritāti: Bērnu vecākiem nereti šķiet, ka pirmajā plānā jānostāda finansiālas un praktiskas lietas, bet tik lielu pārmaiņu laikā nedrīkst aizmirst par savu atvasi, uzskatot, ka bērna problēmas un vajadzības ir otršķirīgas. Esi klātesošs un atbalstošs, velti laiku bērna sagatavošanai jaunajai skolai un atceries, ka tas ir tikpat svarīgi kā visi pārējie darbi pārvākšanās laikā.

Pārvācies laicīgi: Tavs bērns būs tikai ieguvējs, ja pārvākšanos ieplānosi vasarā, tādējādi dodot viņam laiku pirms mācību gada sākuma iepazīt apkārtni un citus vietējos bērnus. Pēc šāda adaptācijas perioda jaunā skola noteikti šķitīs mazāk biedējoša.

Iekārto bērnistabu: Katram skolēnam svarīga sava privātā telpa, kurā netraucēti pildīt mājasdarbus un atpūsties pēc mācībām, tāpēc bērnistabas iekārtošana būtu jāpadara par vienu no prioritātēm uzreiz pēc ievākšanās jaunajā mājoklī. Bērna labsajūta ievērojami augs, ja viņam būs pašam savs komfortablais stūrītis, kur patverties.

Iepazīsties ar citu skolēnu vecākiem: Apmeklējot pasākumus jaunajā dzīvesvietā, iespējams satikt arī citus vecākus – gan tu, gan tavs bērns būs ieguvējs, ja izmantosi iespēju iepazīties ar citu bērnu vecākiem. Tā tu uzzināsi vairāk par skolā valdošo kārtību, būsi lietas kursā par aktualitātēm un vieglāk iejutīsies vietējā kopienā, bet tavam bērnam tā būs iespēja sadraudzēties ar topošajiem skolasbiedriem.

Ieplāno skolas piederumu iegādi: Pārvācoties uz jaunu mājvietu, darbu nenoliedzami ir ļoti daudz, bet savā aizņemtībā nedrīkstētu nonākt līdz situācijai, kad bērns 1. septembrī jāved uz skolu, bet tu saproti: “Nav nopirkts nekas no skolas lietām!” Atceries, ka tavam bērnam ir svarīgi atstāt labu pirmo iespaidu, tāpēc neatliec uz pēdējo brīdi grāmatu, kancelejas preču, somas un jauna apģērba iegādi, kā arī vizīte pie friziera noteikti sniegs papildus pašpārliecinātības devu.

Atrodi laiku pasākumiem un esi klātesošs: 21. gadsimts ir ļoti steidzīgs, bet ne tik ļoti, lai tu nevarētu būt klāt savam bērnam viņam svarīgos notikumos. Pirmā skolas diena jaunā mācību iestādē bērnam šķitīs drošāka, ja klāt būs vismaz viens no vecākiem, tāpēc uz brīdi noliec malā visus mājokļa iekārtošanas darbus un dodies uz 1. septembra pasākumu kopā ar atvasi.

Piesaki bērnu pulciņos: Nekas tā nesatuvina bērnus kā kopīgas intereses, tāpēc noskaidro, kādas ārpusskolas nodarbības pieejamas, un kopīgi ar bērnu izlemiet, kurās no tām viņš labprāt iesaistītos.

Izvēlies profesionālu pārcelšanās servisu: Lai būtu mazāk rūpju un vairāk laika savai atvasei, laba doma ir izvēlēties pārvadājumu kompāniju, kas visu nepatīkamo un laikietilpīgo izdarīs tavā vietā. Tas pārvākšanās procesu padarīs relaksētāku: ja mierīgi būs vecāki, tad arī bērns izjutīs lielāku mieru par gaidāmajām pārmaiņām.

Lai veiksmīga pārvākšanās un skaistām emocijām piepildīts jaunais mācību gads!