Kā padarīt pārvākšanos maksimāli ātru?

Kā padarīt pārvākšanos maksimāli ātru?

Ideālā situācijā pārvākšanās tiek plānota laicīgi un process notiek bez steigas, bet dzīvē gadās dažādi un reizēm laiks ir stipri ierobežots, tāpēc nepieciešami ātri risinājumi. Kādi tad ir labākie paņēmieni, lai padarītu pārvākšanos maksimāli ātru? Lasi par tiem rakstā!

Sastādi plānu: Ja darāmos darbus pieraksta, tad grūtāk kādu no tiem aizmirst un tādējādi iespējams izvairīties arī no haosa, kas pārvākšanās procesu var paildzināt. Vēlams darāmo sarindot pēc svarīguma pakāpes: piemēram, sākumā veic pārcelšanās transporta rezervāciju un sagādā pakošanas materiālus, bet tikai tad ķeries klāt darbiem, kuri ir mazāk steidzami.

Izmanto plastmasas kastu nomu: Viens no laikietilpīgākajiem procesiem ir mantu pakošana, kuru tikai ilgāku padara kartona kastes, jo tās nepieciešams kārtīgi nostiprināt ar līmlenti, turklāt kastēs esošais saturs jāpako tā, lai mantas būtu pasargātas gan no triecieniem, gan no ūdens. Par to visu nebūs jādomā, ja izvēlēsies pārcelšanās kastes no plastmasas – tās ir triecienizturīgas, ūdensizturīgas, ar ērtiem rokturiem nešanai un to ietilpība sasniedz 70 litrus. Šādās kastēs mantu pakošana ir ļoti ātra, turklāt tās var kraut vienu virs otras un pārvietot ar speciāliem platformu ratiem. Kā patīkams bonuss būs tas, ka pēc pārvākšanās nebūs jātiek galā ar lielu kartona atkritumu kalnu.

Atbrīvojies no liekā: Lai samazinātu pakojamo un transportējamo mantu daudzumu, rūpīgi izvērtē, kas tev patiešām nepieciešams jaunajā mājvietā – iespējams, daļu no mantām nepieciešams utilizēt, daļu izdevīgāk pārdot nevis transportēt, bet vēl daļu var atstāt mājokļa nākamajiem saimniekiem. Ar mantu apjoma optimizēšanu gan nevajadzētu arī pārāk aizrauties, jo vēlāk var piemeklēt nožēla, ka kāda sentimentāla vai ikdienā noderīga lieta nav paņemta līdzi uz jauno mājvietu.

Nolīgsti pārcelšanās kompāniju: Kas gan var būt labāks par to, ja visu grūto un melno darbu tavā vietā izdara kāds cits?! Ja nepieciešams ātrums un kvalitāte, tad pārcelšanās kompānijas nolīgšana būs pareizais solis – to, ko tu darītu divas dienas, speciālisti, kuriem pārcelšanās ir ikdiena, paveiks to vienā dienā. Pirms tam gan vajadzētu noskaidrot, cik plašu pakalpojumu klāstu firma nodrošina, jo tev var būt nepieciešama kastu noma, krāvēju pakalpojumi, mēbeļu demontāža un montāža, elektrotehnikas un mēbeļu utilizācija, būvmateriālu piegāde un būvgružu izvešana. Ideāli būtu atrast vienu firmu, kas piedāvā to visu, lai nebūtu jāmeklē dažādi pakalpojumu sniedzēji.

Pārcelies brīvdienā: Pārcelties dienā, kad tev jāstrādā, nav tā pati labākā doma, jo tu būsi noguris, tavā rīcībā būs tikai puse dienas un, iespējams, nebūsi klāt, kad vajadzēs pieņemt svarīgus lēmumus. Tas viss darbus tikai kavēs. Vislabāk būtu paņemt brīvu dienu vai ieplānot pārcelšanos nedēļas nogalē, lai tu būtu ne tikai darbos un lēmumu pieņemšanā klātesošs, bet arī enerģijas pilns. Arī tu pats jutīsies labāk, ja nebūs jādala uzmanība un enerģija gan ikdienas darbam, gan pārcelšanās darbiem.

Lai ātra un veiksmīga pārvākšanās!