Lietas, kuras pārvākšanās laikā labāk aizvietot ar jaunām

Lietas, kuras pārvākšanās laikā labāk aizvietot ar jaunām

Pārvākšanās reti kad aprobežojas tikai ar mantu sapakošanu un pārvešanu uz jaunu adresi, jo šajā procesā ietilpst arī laika gaitā iegādāto lietu izvērtēšana, lai no daļas atbrīvotos pavisam, bet vēl daļu nomainītu pret jaunām. Kuras lietas labāk iegādāties jaunas, kad tiek plānota pārvākšanās? Lasi par to rakstā!

Veicot mantu izvērtēšanu, sākumā vajadzētu sev uzdot četrus svarīgus jautājumus par katru no lietām:

  • Vai tā ir labā darba kārtībā?
  • Vai tās transportēšana finansiāli atmaksājas?
  • Vai es to joprojām lietoju?
  • Vai tai ir kāda sentimentāla vērtība?

Atbildot uz šiem jautājumiem, transportējamo mantu apjoms parasti vismaz nedaudz sarūk un tiek pieņemts lēmums, ka dažas lietas jāutilizē, jāatstāj vecajā mājoklī vai jāpārdod un jāaizvieto ar jaunām.

Sadzīves tehnika: Ja sadzīves tehnika iegādāta pirms daudziem gadiem un tās kalpošanas mūžs strauji tuvojas beigām, tad visbiežāk tiek pieņemts lēmums atstāt to vecajā mājoklī. Bet, ja sadzīves tehnika nopirkta nesen un izlemts to vest uz jaunajām mājām, pirms tam vajadzētu veikt rūpīgus mērījumus, lai noskaidrotu, vai tā tur vispār der – var gadīties, ka, piemēram, tava cepeškrāsns ir par lielu jaunās dzīvesvietas virtuvei.

Novecojušas mēbeles: Ja kāda mēbele ir izļurkājusies, slikti pilda savas funkcijas un ir bez jebkādas sentimentālas vērtības, tad ir pienācis laiks no tās atvadīties. To pašu vajadzētu darīt arī tad, ja apzinies, ka kāda no esošajām mēbelēm jaunajā mājvietā neiederēsies vai arī tai vienkārši tur fiziski nebūs vietas.

Aizkari un paklāji: Reti gadās tā, ka vecā mājokļa paklāji un aizkari izskatās lieliski arī jaunajā mājoklī, jo tās ir lietas, kuras izmēru un dizaina ziņā tiek pieskaņotas katram mājoklim un telpai individuāli. Ja tomēr paveicas un zini, ka tavā īpašumā jau esošie aizkari un paklāji izskatīsies gaumīgi arī jaunajā mājoklī, tad uzskati to par iespēju ietaupīt.

Dvieļi, palagi, segas un spilveni: Gandrīz katram mājās ir vismaz daži veci dvieļi, palagi, segas un spilveni, kurus kauns rādīt ciemiņiem, bet žēl arī izmest. Pārvākšanās ir īstais laiks, kad no savu laiku nokalpojušām lietām atbrīvoties, bet tās nav jāizmet: īpaši segas un spilvenus kā ziedojumu novērtēs dzīvnieku patversmes, kur šīs lietas sildīs mūsu četrkājainos draugus.

Jebkas, kas neder telpā vai neiederas interjerā: Labāk septiņreiz nomērīt, pirms vienu reizi nogriezt – tas attiecas arī uz pārvākšanos, jo, ievācoties jaunajā mājoklī, nereti rodas situācijas, kad saimnieks saprot, ka gulta ir par lielu guļamistabai vai modernais metāla galdiņš galīgi neiederas viesistabas klasiskajā interjerā. Pirms pārvākšanās vajadzētu nobildēt katru jaunās dzīvesvietas telpu un pierakstīt telpu izmērus, lai saprastu, kas kur fiziski un estētiski iederas. Šādi tu transportēšanai sagatavosi tikai tās lietas, kurām mājoklī jau būs ieplānota sava vieta.

Padoms, aizvietojot vecās lietas ar jaunām!

Lai ietaupītu naudu uz preču kurjera pakalpojumiem, visu jauno lietu iegādi un piegādi ieplāno vienā reizē. Uzņēmums, kas sniedz kravas pārvadājumu pakalpojumus, šādā situācijā būs labākā izvēle, jo tas vienā reizē varēs savākt un piegādāt preces no dažādiem punktiem: piemēram, mēbeles no mēbeļu veikala, sadzīves tehniku no elektropreču izplatītāja un paklājus no interjera preču salona. Tādējādi tev nebūs jāmaksā trīs dažādiem kurjeriem un varēsi saņemt visus pirkumus vienā reizē.

Lai veiksmīga pārvākšanās un jauniegādātās lietas labi kalpo!