Kas būtu jāņem vērā, pārvācoties ziemā?

Kas būtu jāņem vērā, pārvācoties ziemā?

Katram gadalaikam ir savi plusi un savi mīnusi arī tad, kad runa ir par pārvākšanos. Tā kā straujiem soļiem tuvojas ziema, tad parunāsim par to, kas būtu jāievēro, ja pārcelšanās ieplānota tieši gada aukstākajā gadalaikā.

Apģērba un apavu izvēle:  Ne bez iemesla ir teiciens, ka nav sliktu laika apstākļu, bet ir tikai nepiemērots apģērbs. Tas noteikti jāņem vērā arī pārvākšanās laikā – apģērbam jābūt siltam, bet vienlaicīgi pietiekami brīvam, lai tajā varētu ērti kustēties. Apavu izvēlē jāpievērš uzmanība to zolei, jo svarīgi, lai tā neslīdētu. Paslīdēšana, kamēr rokās ir smags nesamais, var beigties ar smagām traumām, tāpēc šo punktu nevajadzētu uztvert vieglprātīgi.

Pakošanas materiālu izvēle: Pēdējo gadu laikā ziemas Latvijā bijušas slapjas un ar augstu gaisa mitrumu, kas nav tie labvēlīgākie apstākļi kartona kastēm, kuras visbiežāk tiek izmantotas mantu pakošanai pārcelšanās laikā. Ilgstošā saskarsmē ar ļoti mitru gaisu (piemēram, neapkurinātā telpā vai noliktavā) kartons var kļūt mīksts un zaudēt izturību, kas negatīvi ietekmē gan iepakotās lietas, gan mantu nešanas drošību – īpaši, ja kastēs iepakotas smagas lietas. Ziemai ideāli piemērotas būs plastmasas kastes, kuras iespējams iznomāt: tās ir noturīgas pret mitrumu un iepakotās mantas netiks saskādētas pat tad, ja kastes tiks nestas stipru nokrišņu laikā. (Tas ir būtiski, ja tiek transportēti dokumenti.)

Elektrotehnikas pakošana: Daudzas elektroiekārtas ir jutīgas pret aukstumu, tāpēc to pakošanas laikā vajadzētu padomāt par termisko izolāciju, bet ideālā variantā smalkākās elektropreces (piemēram, datorus) būtu vēlams pārvadāt apsildāmā kravas nodalījumā vai automašīnas salonā.

Pagalma sagatavošana: Apsnidzis un/vai apledojis piebraucamais ceļš gada aukstajos mēnešos var radīt virkni problēmu, tāpēc to vajadzētu notīrīt un nokaisīt ar smiltīm vai sāli jau labu laiku pirms krāvēju ierašanās. (Smiltis būs apaviem draudzīgākā izvēle.) Tas pasargās mantu nesējus no traumām, bet pašas mantas no iespējamiem bojājumiem.

Ieplāno laika rezervi: Cilvēks saplāno, bet daba nereti ievieš savas korekcijas plānos. Īpaši ziemas laikā jārēķinās, ka var notikt nobīdes no plāna, jo slidenu ceļu un sniegputeņa dēļ var būt sastrēgumi un apgrūtināta braukšana. Vēlēšanās par katru cenu iekļauties striktos darba izpildes laikos nedrīkst būt iemesls, kāpēc bīstamos apstākļos tiek upurēta drošība, tāpēc jau laicīgi ieplāno laika rezervi, lai tu būtu gatavs visam un dabas untumi neizjauktu plānus pilnībā.

Sagatavo dzērienus pauzēm: Ja mantu apjoms ir liels un darāmā ir vairākām stundām, tad ieplāno laiku arī tējas pauzēm. Gan tev, gan mantu nesējiem būs patīkami uz dažām minūtēm atvilkt elpu, lai iedzertu kādu karsto dzērienu un nedaudz iestiprinātos ar kādu našķi.

Apkures pieslēgšana: Lai, ierodoties jaunajā mājoklī, tur nebūtu auksts kā ledusskapī, jau pārvākšanās dienas rītā vajadzētu parūpēties par apkures pieslēgšanu vai krāšņu izkurināšanu mājoklī.

Lai silta un droša pārvākšanās arī gada aukstajos mēnešos!