Mantu pakošana kastēs – biežākās kļūdas un kā no tām izvairīties?

Mantu pakošana kastēs – biežākās kļūdas un kā no tām izvairīties?

Neviens nepieļauj kļūdas apzināti, bet tās gadās pat pedantiskākajiem un apzinīgākajiem cilvēkiem. Arī pārvākšanās laikā, kad slikti lēmumi bieži vien tiek konstatēti tikai tad, kad jau ir par vēlu tos labot – piemēram, kad saplīsusi dārga vāze vai kastes saturs izbiris tev tieši uz kājām. Kādas kļūdas tad visbiežāk tiek pieļautas, pakojot mantas kartona kastēs, un kā tās novērst?

Nenostiprinātas kastes: Vienkārši aizlocītas kartona kastes pie noteiktas smaguma slodzes var atvērties, izgāžot visu iepakoto saturu tieši tev uz kājām. Tāpēc svarīga ir ne tikai pareiza kastu aizlocīšana, bet arī aizlīmēšana ar plato līmlenti, nostiprinot gan kastes augšpusi, gan apakšpusi.

Pārāk liels smagums: Taupot pakošanas materiālu vai vēloties saīsināt mantu nešanas procesu, nevajadzētu vienā kastē sakraut pārāk lielu smagumu. Visbiežāk tas beidzas ar kastes atvēršanos vai saplīšanu, kā rezultātā mantas jāpārpako, tādējādi palielinot gan pakojamā materiāla, gan laika patēriņu. Arī tava mugura un muskuļi būs tev pateicīgi, ja katrā kastē sapakosi saprātīga daudzuma un svara mantas.

Nepiemērots materiāls: Kartona kastes ir populārākais mantu pakošanas materiāls, bet tas noteikti nav universāls risinājums. Ļoti smagām lietām (piemēram, traukiem, dzērienu pudelēm, darbarīkiem) daudz piemērotākas būs plastmasas vai koka kastes. Plastmasas kastes neļauj šķidrumiem nedz izkļūt no kastes, nedz iekļūt tajā, tāpēc tās ideāli derēs šķidrumu pakošanai (īpaši sadzīves ķīmijai) un tādu mantu pakošanai, kuras var sabojāt nokrišņi vai pārāk augsts mitruma līmenis gaisā (piemēram, dokumentiem).

Nepareiza izmēra kastes: Pārāk liela izmēra kaste nozīmē divus iespējamos iznākumus: iepakotās mantas nešanas un transportēšanas laikā brīvi kustēsies; būs nepieciešams liels burbuļplēves vai pakojamā papīra daudzums, lai mantu kustēšanos novērstu. Izvēloties katrai mantu grupai piemērotākā izmēra kastes, pakošanas process būs ātrāks, mantas transportēšanas laikā netiks bojātas un tev būs vajadzīgs mazāks daudzums pakojamo materiālu.

Nekvalitatīva materiāla kastes: Lietotu kastu izvēle ir pret vidi un savām finansēm atbildīgs lēmums, tomēr katra lietotā kaste kritiski jāizvērtē – iespējams, kartons ir pārāk plāns, nolietots vai arī kaste ilgstoši atradusies mitrā noliktavā, kur tā deformējusies un zaudējusi savu izturību. Arī tad, ja kaste ir jūtami valga vai savilkusies ar nelāgu smaku, to nevajadzētu izmantot mantu pakošanā. Ja pārvākšanās laikā vēlies būt atbildīgs pret vidi, neradot jaunus atkritumus, apsver plastmasas kastu iznomāšanu: par to izturību nebūs jāsatraucas un arī atkritumu daudzums pēc pārvākšanās būs tuvu nullei.

Nepiepildītas kastes: Lai pasargātu kastes no ieliekšanās, kad tās tiek uzliktas viena virs otras, svarīgi katru kasti piepildīt ar mantām līdz pašai augšai. Pakojot traukus vai citas trauslas lietas, tukšumu ieteicams aizpildīt ar burbuļplēvi, pakojamo papīru vai arī audumu (dvieļiem, palagiem, aizkariem).

Kastu nemarķēšana: Lai nepieciešamo mantu meklēšana nepārvērstos minēšanas spēlē, noteikti neaizmirsti par kastu marķēšanu. Ideālā situācijā uz katras kastes jābūt norādei par to, kurai telpai tā paredzēta un kas tajā atrodas. Tici mums, ierodoties jaunajā mājvietā, tu to novērtēsi.

Pārāk daudz/maz kastu: Saprast, cik daudz kastes būs nepieciešamas, nav viegli. Bieži cilvēki attopas ar lielu kartona kastu pārpalikumu vai arī mantu pakošanas vidū saprot, ka kastes sagādātas pārāk maz. Lai tā nenotiktu, vari konsultēties ar pārcelšanās kompāniju – nosūtot bildes ar pakojamo mantu apjomu vai pastāstot, ko plānots pakot, speciālisti ātri aprēķinās tev nepieciešamo pakošanas materiālu daudzumu.

Lai veiksmīga mantu pakošana un visas mantas galapunktā nonāk bez skrambiņas!