Noderīgi un interesanti fakti par pārvākšanos

Noderīgi un interesanti fakti par pārvākšanos

Uzzinot dažādus, iespējams, nedzirdētus faktus par pārcelšanos, tu ne tikai bagātināsi savas zināšanas, bet arī daudz gudrāk spēsi organizēt savas nākamās pārvākšanās procesu. Kādi tad ir praktiskākie un pārsteidzošākie fakti par šo dzīves notikumu? Lasi tālāk un uzzini!

Pārcelšanās un stress: Vairāku aptauju rezultātā noskaidrots, ka pārcelšanās ieņem trešo vietu to dzīves notikumu sarakstā, kas cilvēkiem rada visvairāk stresa. Galvenais ir neaizmirst, ka tev viss nav jāpaveic vienam, jo palīgā vari aicināt draugus, radus vai pārcelšanās kompāniju. Izvēloties pārcelšanās kompāniju, grūtākos darbus varēsi uzticēt tās darbiniekiem, tādējādi samazinot stresu līdz minimumam.

Pārcelšanās biežums: Cilvēks savas dzīves laikā pārvācas vidēji 11.7 reizes. Ja attiecinām šos rādītājus uz Latvijas iedzīvotājiem, kuru vidējais dzīves ilgums ir 74.68 gadi, tad varam izsecināt to, ka cilvēks vienai dzīvesvietai velta vien vidēji 6-7 gadus.

Karstākā pārvākšanās sezona: Cilvēki visbiežāk pārvācas laika posmā no maija līdz septembrim, kam ir daudz praktisku iemeslu – skolēnu brīvlaiks, atvaļinājumu sezona, silts laiks un garas dienas. Ja arī tu vēlies pārvākties šajos gada mēnešos, rēķinies ar to, ka sev tīkamākais datums pie pārcelšanās kompānijas jārezervē jau laicīgi, lai to pirms tevis nepaspētu izdarīt kāds cits.

Populārākā diena: Piektdiena ir iecienītākā diena, kad pārvākties, jo tai seko nedēļas nogale, kurā vairumam cilvēku nav jādodas uz darbu vai skolu, tāpēc atliek vairāk brīva laika mantu izpakošanai un jaunā mājokļa iekārtošanai. Ja gribi pārvākties piektdienā, rezervē kravu pārvadājumu pakalpojumus laicīgi.

Pakošanas materiāli: Pirms mantu pakošanas daudzus cilvēkus stresā dzen doma par to, kur pietiekamā daudzumā dabūt kartona kastes, bet, iespējams, viņi nemaz nezina, ka pārcelšanās kompānijas nodrošina profesionālu pakošanas materiālu sagādi un sniedz arī plastmasas kastu nomas pakalpojumus.

Mantu svars: Kopējais mantu svars, kas vidēji tiek transportēts vienas pārvākšanās laikā ir 2 700 – 2 950 kilogrami. Šis noteikti nav tas svars, kuru tu viens pats gribētu pārcilāt pats saviem spēkiem.

Pilsēta vai lauki: 82% cilvēku gribētu dzīvot vai jau dzīvo pilsētvidē. Šādu izvēli ietekmē darba tirgus, medicīnas pakalpojumu pieejamība, lielāka izglītības iestāžu izvēle, aktīva kultūras dzīve un citas priekšrocības, ko sniedz dzīve pilsētā. Tomēr ir jomas, kurās pilsēta ar laukiem nevar sacensties, tāpēc veseli 18% cilvēku atzinuši, ka dzīvi laukos nemainītu ne pret augstāk atalgotu darbu, ne pret plašākām izklaides iespējām.

Pārvākšanās iemesls: Populārākais iemesls, kāpēc cilvēki nolemj pārvākties, ir saistīts ar darbu – darbavietas maiņa vai vēlme būt tuvāk jau esošajai darba vietai. Otrs populārākais iemesls ir vēlme mainīt apkārtējo vidi uz ko labāku, lai varētu dzīvot prestižākā rajonā, būtu tuvāk dabai, iegūtu lielāku plašumu un izbaudītu vairāk miera.

Kurš no šiem faktiem tevi pārsteidza visvairāk?

Dati: Moving Me