Padomi tiem, kas pārceļas uz studio tipa dzīvokli

Padomi tiem, kas pārceļas uz studio tipa dzīvokli

Pārvākšanās uz studio tipa dzīvokli var kļūt par sava veida izaicinājumu, īpaši jau tad, ja plašs dzīvoklis ar vairākām istabām tiek iemainīts pret platības ziņā mazāku, kurā vairākas telpas apvienotas vienā. Tieši tāpēc mēs esam sagatavojuši padomus, kā padarīt jauno dzīvojamo telpu maksimāli ērtu, gaumīgu un funkcionālu.

Atbrīvojies no liekā: Pārceļoties uz mazāku mājokli, var nākties atbrīvoties no daļas mantu, lai jaunā dzīvesvieta nebūtu pārbāzta ar lietām. Izvērtē, kas tev ir patiešām nepieciešams un kam jaunajās telpās būs vieta, bet lieko un interjerā neiederīgo pārdod vai ziedo labdarībai.

Izmanto sienas: Arī tad, ja dzīvoklim ir noteikta kvadrātmetru platība, neaizmirsti, ka tam ir arī sienu laukumi, kurus var gudri un praktiski izmantot ar skapīšu, grāmatu plauktu, velosipēda āķu, iebūvējamo gultu un sienas puķu plauktu palīdzību. Tikai der atcerēties par mērenību, jo ar dažādiem elementiem pārblīvētas sienas pārāk estētisku rezultātu nesniegs.

Iegādājies daudzfunkcionālas mēbeles: Izvēloties mēbeles studio tipa dzīvoklim, padomā par to funkcionalitāti, jo tu noteikti vēlēsies ne tikai gaumīgu iekārtojumu, bet arī to, lai katra telpā esošā lieta būtu maksimāli praktiska un varētu kalpot pat vairākiem mērķiem. Piemēram, gultas vietā izvēlies dīvāngultu ar veļas kasti zem tās, liela pusdienu galda vietā iegādājies transformējamu galdu, kurš ikdienā neaizņem daudz vietas un pilda, piemēram, žurnālgaldiņa funkcijas, bet solu koridoram izvēlies ar iebūvētu mantu kasti. Tādējādi tev gaumīga dizaina dēļ nenāksies atteikties no funkcionalitātes un otrādi. Ja iztēlē uzburto mēbeli neizdodas atrast veikalos, vari to pasūtīt pie prasmīga galdnieka, kurš to pielāgos tieši tavam dzīvoklim un vēlmēm.

Liec lietā slēpšanas metodes: Katrs, kurš kādreiz dzīvojis studio tipa dzīvoklī, zina, cik plašs un mājīgs tas izskatās, kad iemācies ikdienā nepieciešamas lietas paslēpt no skatiena. Tam lieti noder gaumīga dizaina mantu kastes, kuras var palikt zem žurnālgaldiņa vai uzlikt uz skapja, kā arī daudzfunkcionālas mēbeles: piemēram, sols ar iebūvētu kasti vai spogulis aiz kura iebūvēts gludināmais dēlis. Arī liels iebūvējamais skapis ar bīdāmām durvīm, kurš aizņem visu sienu un ir vienā krāsā ar telpas sienām, sniegs gan mantu glabāšanai nepieciešamo vietu, gan dizaina tīrību un plašuma sajūtu. Te droši var likt lietā arī savu radošo domāšanu, lai realizētu interjera risinājumus, kas akcentē skaisto, bet paslēpj to, ko citiem rādīt nevēlies.

Lai veiksmīga pārcelšanās un jaunajā dzīvoklī valda mājīgums!