Pārcelšanās darbu plānošana tiem, kam ģimenē ir mazulis

Pārcelšanās darbu plānošana tiem, kam ģimenē ir mazulis

Tie pāri, kuri ir vecāki vismaz vienam bērnam, zina, ka atvases ienākšana ģimenē ievieš zināmas korekcijas tajā, kā tiek plānoti un veikti dažādi darbi. Arī pārvākšanās uz jaunu mājokli nav izņēmums. Kādas lietas jāņem vērā, pārvācoties kopā ar mazuli? Par to pastāstīsim šajā rakstā!

Pirmās izpako bērna mantas: Mazulis ir prioritāte arī pārcelšanās laikā, tāpēc bērna mēbeles (gultiņu, pārtinamo galdu un barošanas krēslu) kravas transportā liec pēdējās, lai, ierodoties galapunktā, tās varētu izpakot un salikt pirmās. Radot bērnam komfortablu vidi, nodrošināsi sev mierīgāku turpmāko darbu veikšanas gaitu.

Izpako mantas, kamēr bērns guļ: Kamēr mazulis ir nomodā, mantu izpakošana var būt sarežģīta vai pat neiespējama, tāpēc izmanto diendusas un daļu no naktsmiera, lai netraucēti varētu veikt ievākšanās darbus. Tikai neaizmirsti, ka miegs ir nepieciešams arī tev pašam.

Pielāgojies bērnam: Neuzliec sev pārāk stingrus termiņus, kad ievākšanās darbiem jābūt pabeigtiem, jo mazulis un nogurums var ieviest savas korekcijas tavos plānos. Reizēm produktīvākā lieta, ko vari paveikt, ir kopīga atpūta ar mazulīti, lai vēlāk turpinātu strādāt ar jauniem spēkiem.

Parūpējies par maltīšu sagatavēm: Ierodoties jaunajā mājvietā, tev, visticamāk, nebūs daudz laika ēdiena gatavošanai, tāpēc jau laikus parūpējies par ātri pagatavojamām maltīšu sagatavēm un uzkodām gan mazulim, gan pārējiem ģimenes locekļiem. Ja finanses atļauj, izmanto ēdiena piegādes pakalpojumus, lai vismaz uz laiku atbrīvotu sevi no maltīšu gatavošanas.

Iztīri mājokli pirms ievākšanās: Ja iespējams, veic jaunās dzīvesvietas uzkopšanu un ventilācijas sistēmas filtru nomaiņu vēl pirms ierašanās mājoklī, lai mazulis ierastos tīrā vidē ar veselībai labvēlīgu gaisu. Gadījumā, ja pats to nevari uzspēt izdarīt, izmanto uzkopšanas kompānijas pakalpojumus vai lūdz palīdzību kādam tuvam draugam vai ģimenes loceklim.

Lūdz palīdzību: Tavi tuvākie draugi un radinieki noteikti zina, ka ģimenē ar mazu bērnu brīvā laika ne vienmēr ir tik daudz, cik vajadzētu, tāpēc viņi diez vai atteiks, ja lūgsi palīdzību – tam nav jābūt nekam lielam, jo pat pāris stundu ilga mazulīša pieskatīšana ļaus tev daudz paveikt. Ja nevēlies apgrūtināt savus tuviniekus, tad vienmēr vari izmantot pārcelšanās kompānijas pakalpojumus, lai ievākšanās procesu padarītu ātrāku un gludāku, uzticot meistariem mēbeļu montāžu un citus darbus.

Parūpējies par drošību: Jau pirms ierašanās mājoklī, vajadzētu izvērtēt to, cik mazulim droša ir jaunā vide. Iespējams, būs nepieciešama elektrības rozešu noslēgšana ar aizsargiem, kā arī bērnu drošības vārtiņu un barjeru uzstādīšana. Telpu vai zonu, kurā uzturēsies mazulītis, nevajadzētu aizkraut ar mantu kaudzēm, kuras var sagāzties, kā arī, ja bērns jau rāpo vai staigā, īpaši būtu jāuzpasē mantas, kuras var apdraudēt viņa veselību vai dzīvību. Tādējādi tu padarīsi mantu izpakošanas un telpu iekārtošanas procesu daudz mierīgāku, jo nebūs jāraizējas, ka bērns varētu tikt pakļauts briesmām.

Un atceries – uzticot smagākos un laikietilpīgākos darbus profesionālai pārcelšanās kompānijai, tu varēsi vairāk laika veltīt savam bērnam un ievērojami samazināsi stresa līmeni pārcelšanās laikā.