Pārvākšanās ar suni – kas jāņem vērā?

Pārvākšanās ar suni – kas jāņem vērā?

Pārceļoties uz jaunu dzīvesvietu, katrs atbildīgs suņa saimnieks ņem līdzi arī savu uzticamo draugu, tomēr ne vienmēr var paredzēt to, kā uz šo procesu dzīvnieks reaģēs. Vai tas būs satraukts, priecīgs vai varbūt absolūti vienaldzīgs? Esam sagatavojuši nelielu ceļvedi, lai pārvākšanās diena būtu maksimāli patīkama gan tev, gan tavam mīlulim.

Dodies izbraucienos ar suni: Ja braukšana automašīnā nav kas tāds, ko tavs suns bauda regulāri, tad būtu vēlams to pamazām radināt pie pārvietošanās šādā veidā. Sākumā dodieties īsos izbraucienos, bet pamazām tos padariet garākus. Lai suns justos mierīgāk, paņem līdzi tā iemīļoto mantiņu, kā arī pēc izbrauciena atalgo to ar kādu našķi.

Sagatavo vietu sunim: Ideālā situācijā suns tiek pārvadāts speciālā suņu būrī, kur tam ir iekārtota ērta guļamvieta, lai ilgāku braucienu laikā tas varētu pagulēt, kā arī netraucētu automašīnas vadītājam. Satraukuma mazināšanai vari nozīmēt sunim kādu blakussēdētāju, kurš ar to brauciena laikā runās, mierinās un nepieciešamības gadījumā samīļos.

Dodies garā pastaigā: Noguris suns ir labs suns, tāpēc pirms došanās garajā ceļā kopīgi dodieties garā pastaigā. Ar samazinātu enerģijas daudzumu suns būs mierīgāks un, iespējams, visu ceļu līdz jaunajām mājām pat nogulēs.

Izvairies no lielām maltītēm: Ne tikai cilvēkiem var palikt slikta dūša, braucot automašīnā, bet arī suņiem, tāpēc 2-3 stundas pirms došanās ceļā to nevajadzētu barot.

Esi mierīgs: Suņi ļoti labi prot nolasīt mūsu emocijas, tāpēc mīluļa klātbūtnē vajadzētu uzvesties rāmi un runāt ar to mierīgā balsī, nežēlojot uzslavas un glāstus.

Konsultējies ar veterinārārstu: Katram sunim ir savs raksturs un medicīniskā vēsture, tāpēc ieteicams pirms pārcelšanās konsultēties ar sava četrkājainā drauga veterinārārstu, kuram noteikti būs savi ieteikumi, lai sagatavotu suni lielajam notikumam un nomierinātu to.

Ļauj sunim iepazīt jaunās mājas: Ierodoties jaunajā dzīvesvietā, izrādi mīlulim telpas, iedod tam ūdeni un ēdienu, kā arī iekārto guļvietu ar tā iemīļotajām spēļmantiņām. Nesot mantas no kravas transporta, pārliecinies, ka durvis uz telpu, kurā atrodas suns, ir aizvērtas, jo lielā satraukuma iespaidā tas var arī pamest mājas, tādējādi apdraudot savu drošību. Jau tajā pašā dienā ieplāno kopīgu pastaigu pa tuvāko apkārtni, lai tavs draugs varētu iepazīt jauno teritoriju un aprastu ar to.

Lai tev un tavam četrkājainajam draugam veiksmīga pārcelšanās un daudz prieka jaunajās mājās!