Kā profesionāli sapakot grāmatas

Kā profesionāli sapakot grāmatas

Grāmatu mīļotājiem pārcelšanās uz jaunām mājām var būt īpaši sarežģīta, jo grāmatas pēc izmēra ir vienas no smagākajām mājsaimniecības lietām. Un patiesiem grāmatu mīļotājiem, iespējams, būs pārvietojami simtiem, ja ne tūkstošiem grāmatu. Ja iespējams, mēģiniet samazināt savu grāmatu kolekciju, atbrīvojoties no grāmatām, kuras jums vairs nav vajadzīgas, lai arī cik tas būtu grūti.

Samaziniet savu grāmatu kolekciju

Ja pārvākšanās plānota lielā attālumā un ir nozīme tam, cik sver jūsu krava, tad pārliecinieties, ka esat rūpīgi pārskatījis savas grāmatas un izvēlējies, ko vēlaties paturēt un ko būtu gatavs pārdot vai atdot labdarībai. Grāmatas cietajos vākos ir ļoti smagas un pat mīksto vāku grāmatas vairumā sver ļoti daudz. Pārvākšanās ir lielisks laiks, lai atdalītu “noteikti vajag” grāmatas no tām, ar kurām “esmu ticis galā”. Izvēlieties tās grāmatas, kuras, visticamāk, vairs nekad nelasīsiet, un meklējiet tām jaunas, labas mājas. Labdarības veikali, baznīcu un skolu bibliotēkas, mikrorajonu bibliotēkas un lietotu grāmatu mazumtirgotāji ir vietas, kurās ļoti labprāt pieņems jūsu vecās grāmatas.

Izvēlieties pareizās kastes

Kad rūpīgi esat izvēlējies, kuras grāmatas vēlaties ņemt līdzi uz jauno dzīvesvietu, iegādājieties izturīgas, vidēja izmēra kartona kastes. Pārbaudiet, vai tās spēj noturēt svaru, un pārliecinieties, ka tās nav mitras. Nopērciet arī izturīgu un platu iepakojuma lenti jeb līmlenti, ar ko aizzīmogot kastu dibenus un augšpuses, kā arī marķieri, ar ko iezīmēt kastu saturu.

Sagatavojiet kastes iepakošanai

Ja pērkat jaunas iepakojuma kastes, vispirms tās būs jāsaliek. Pārliecinieties, ka labi noslēdzat apakšdaļu ar dubultu līmlentes slāni. Ja izmantojat pārstrādātu kasti, vienmēr uzlīmējiet trešo apakšdaļas līmlentes slāni, lai pārliecinātos, ka tā turēs.

Cieto vāku grāmatu pakošana

Pakojiet cieto vāku grāmatas, ievietojot tās kastē vertikāli, ar muguriņām pret kastes malu, tāpat kā jūs novietotu tās plauktā. Grāmatām vajadzētu cieši piegulēt savā starpā, bet ne tik cieši, ka, izņemot no kastes, tās varētu sabojāt. Ja vēlaties, pasargājiet īpaši vērtīgās grāmatas, katru, pirms ielikšanas kastē, iesaiņojot iepakojuma papīrā. Alternatīvi mazāk vērtīgas grāmatas var pakot liekot tās vienu virs otras.

Mīksto vāku grāmatu pakošana

Grāmatas plānajos vākos pakojiet nelielās kaudzēs vai arī novietojiet tās ar muguriņām uz leju – tā, lai papīra malas būtu vērstas uz augšu. Jūs varat sapakot grāmatas vienā kastē arī izmantojot abas šīs metodes.

Nostipriniet drošību

Pirms aizverat kasti, izmantojiet burbuļplēvi vai biezu, saburzītu papīru, lai aizpildītu tukšās vietas. Ja tas netiek darīts, tad pārvietošanas laikā grāmatas var “mētāties” pa kasti, nodarot sev kaitējumu. Pēc aizvēršanas uz kastes ar marķieri uzrakstiet “Grāmatas”.

Pārvadāšanas transportlīdzeklī kastes novietojiet droši

Kastes ar grāmatām un citiem smagiem priekšmetiem transportlīdzeklī novietojiet uz grīdas. Ja vien kastes nevar pienācīgi nostiprināt, nekraujiet tās virsū citiem priekšmetiem un kastēm, lai tās nevarētu nobīdīties vai apgāzties.