7 veidi, kā padarīt pārcelšanos mazāk saspringtu

7 veidi, kā padarīt pārcelšanos mazāk saspringtu

1. Sastādiet plānu

Galvenais, lai jūs paliktu organizēts visu pārcelšanās laiku, ir plāns, kuru ieteicams izveidot pirms darba uzsākšanas. Izveidotā darba kārtība nodrošinās to, ka jums būs pietiekami daudz laika, lai visu izdarītu, piemēram, nolīgtu pārcelšanās servisu vai rezervētu nomai kravas automašīnu, kā arī paveiktu visu pakošanās procesu. Izveidojot plānu ar laika skalu, pārcelšanās kļūst mazāk stresaina gan emocionāli, gan finansiāli, tādējādi novēršot iespējamās galvassāpes un nepatiku pret visu procesu.

2. Izmantojiet marķēšanas sistēmu

Pirms sākat pakošanās procesu, apsveriet iespēju izveidot vienotu sistēmu mantu kārtošanai. Lai vizuāli sakārtotu savas mantas, varat izmantot dažādas krāsas vai ciparus, lai atšķirtu konkrēta satura un konkrētām telpām domātas kastes. Marķējot tās, uzrakstiet kastu galamērķi un saturu, kā arī to, vai preces ir trauslas. Lai padarītu šo procesu vēl vieglāku, ievācoties jaunajā mājā, nelieciet visas kastes vienā telpā, bet gan nogādājiet tās tieši tajā telpā, kurā to saturam būs jāatrodas. Vēlāk tas ietaupīs gan jūsu laiku, gan enerģiju.

Padoms: apsveriet iespēju izmantot caurspīdīgas pārcelšanās kastes, lai jūs precīzi zinātu, kas ir iekšā katrā kastē, to neatverot.

3. Sāciet pakoties laikus

Ierobežotais laiks ir viens no saspringtākajiem faktoriem, kas rodas, plānojot pārcelšanos. Kad esat ticis galā ar plāna sastādīšanu un marķēšanas sistēmas izveidi, ir pienācis laiks sākt pakot mantas. Labi ir sākt to darīt vismaz divas nedēļas pirms pārcelšanās. Sāciet, iepakojot lietas, kuras ikdienā neizmantojat, biežāk izmantotās lietas saglabājot iepakošanai kā pēdējās.

4. Lūdziet palīdzību

Ikvienam kādreiz var noderēt citu cilvēku palīdzība, tāpēc pārceļoties nebaidieties lūgt atbalstu draugiem vai ģimenes locekļiem. Neatkarīgi no tā, vai viņi palīdz jums sapakot mantas vai vienkārši sniedz padomus no savas pieredzes, palīdzības saņemšana padarīs pārcelšanos mazāk saspringtu. Jautrs veids, kā pārcelšanos atvieglot, ir rīkot pakošanās ballīti, kurā jūsu draugi var palīdzēt jums sākt darbu pie šī procesa.

5. Vienā reizē koncentrējieties tikai uz vienu istabu

Ejot cauri savai mājai, darbošanās vienlaikus tikai vienā istabā var ievērojami atvieglot organizētības uzturēšanu. Sāciet pakot mantas tajās telpās, kuras izmantojat visretāk, piemēram, viesu guļamistabās un ēdamistabās. Kad pārcelšanās diena jau ir tuvāk, tad varat sākt pakot mantas tajās telpās, kurās pavadāt vairāk laika.

6. Noalgojiet profesionālu pārcelšanās servisu

Lai gan tas, iespējams, pilnībā neizslēgs visu pārcelšanās procesa radīto stresu, profesionāla servisa pieņemšana darbā noņems lielu slogu no jūsu pleciem. Pārcelšanās serviss ne tikai raiti un droši pārnesīs jūsu kastes un citas mantas, bet nepieciešamības gadījumā arī demontēs un atkal samontēs jūsu mēbeles, kā arī ietīs mēbeles un citus nepieciešamos priekšmetus plēvē, lai tie neciestu pārvešanas laikā.

7. Iepakojiet “vienas diennakts somu”

Kad viss ir sapakots un jūs esat gatavs pārcelties uz savu jauno māju, var būt ļoti nepatīkami, ja uzreiz nevarat atrast dažas visnepieciešamākās lietas. Lai izvairītos no izmisīgas noteiktu lietu meklēšanas visās kastēs pēc kārtas, iesaiņojiet “vienas diennakts somu” pirmās vai pirmo divu dienu ērtai personīgās higiēnas uzturēšanai jaunajās mājās. Tas dos jums pietiekami daudz laika, lai ērti un pamazām sāktu izpakot un kārtot visas savas mantas.