Pārcelšanās veidi un paņēmieni

Pārcelšanās veidi un paņēmieni

Lai gan pārvākšanās uz jaunu māju var būt aizraujoša, it īpaši, ja jūsu jaunā dzīvesvieta ir plašāka vai atrodas labākā apkaimē, pārcelšanās process bieži vien ir sarežģīts. Lai izlemtu, kā sapakot un pārvietot katru priekšmetu, ir nepieciešama plānošana un koordinācija, kā arī daudz iepakojuma materiālu un bieži vien arī draugi, kuri labprāt jums palīdzēs ar šo parasti nogurdinošo uzdevumu.

Materiāli

Lai pēc iespējas ātrāk un efektīvāk pārceltos uz jaunu mājokli, jums jau laikus ir jāsagādā atbilstoši materiāli, kas krietni palīdzēs pārvākšanās procesā. Pirmkārt, būtiskas ir kastes un iepakošanas līmlente. Lai gan var būt vilinoši izmantot lielas kastes, atcerieties, ka, piekrāmējot tās pilnas, tās var kļūt ļoti smagas, kas apgrūtinās šo kastu pārvietošanu. Jums būs nepieciešami arī materiāli, lai amortizētu priekšmetus, piemēram, burbuļplēve un iepakojamais papīrs. Neliela improvizācija var samazināt izmaksas, piemēram, polsterēšanai izmantojiet vecas avīzes. Apģērbs, dvieļi un segas arī var noderēt kā labi amortizatori.

Kategorizācija

Preču šķirošana kategorijās atvieglos to izsaiņošanu galamērķī. Piemēram, lieciet kopā visus priekšmetus, kas attiecas uz virtuvi, un tāpat – visus priekšmetus, kam jāatrodas bērnu istabā. Marķējiet kastes, kurās šie priekšmeti tiek ievietoti, lai jūs zinātu, kur tie pārcelšanās laikā atrodas.  Izveidojiet īpašu priekšmetu kategoriju, kas primāri būs nepieciešama jaunajā mājvietā, piemēram, segas, mazgāšanās piederumi, daži trauki un daži tīri apģērbu komplekti. Novietojiet šo kasti viegli sasniedzamā vietā vai ņemiet to līdzi personīgajā automašīnā, nevis pārcelšanās furgonā.

Iepakošana

Ir daudz veidu, kā iepakot priekšmetus, taču ir daži apsvērumi, kas var šo procesu atvieglot. Piemēram, smagākos priekšmetus ievietojiet  mazākās kastēs, lai kaste nekļūtu pārāk smaga pārvietošanai. Lai gan atsevišķi grāmatas un žurnāli ir diezgan viegli, arī tos vēlams iepakot šādā veidā. Izmantojiet divas kastes, ieliekot vienu otrā, ļoti trausliem priekšmetiem; marķējiet šīs kastes kā trauslas, ja nepieciešams, lai atcerētos uzmanīgi izturēties pret kasti, to pārvietojot. Jūtieties brīvi atstāt kastes atvērtas līdz pēdējam brīdim. Iepakojot, iespējams, sapratīsit, ka cita konfigurācija varēja būt efektīvāka vai ka telpā ir palikušas tikai dažas lietas, kuras varēja ievietot kastē ar vairākām tās pašas kategorijas precēm.

Pārvietošana

Pat ja jūs varat atrast daudz cilvēku, kas palīdzētu jums pārcelties, faktiska smagu kastu pārvietošana joprojām var būt izaicinājums. Ir rīki, kas šo uzdevumu var atvieglot, piemēram, dažādi platformu rati. Siksnas, kas paredzētas kastu pārvietošanai, ir vēl viens noderīgs rīks, kas īpaši var palīdzēt, ja nevarat izmantot ratus, piemēram, ja kastes jāpārvieto pa kāpnēm. Apakšdelmu siksnas ir parocīgas smagu mēbeļu pārvietošanai divatā, bet pārvietošanās jostas izmanto lielu kastu vai vairāku kastu pārvietošanai vienlaikus; šīs siksnas  slodzi uzliek mugurai. Ja šīs iespējas ir pārāk grūti atrast, iespējams, ka jums mājās jau ir kāds priekšmets, kas var palīdzēt priekšmetu pārvietošanai. Piemēram, novietojiet vecu dvieli vai segu uz grīdas, uzlieciet uz tā smago priekšmetu un velciet aiz segas malas.