8 padomi, kā pārcelties, ja darāt to pirmo reizi

8 padomi, kā pārcelties, ja darāt to pirmo reizi

Pirmā izvākšanās no vecāku mājām ir kā emocionāls amerikāņu kalniņš, kas nesaudzīgi vijas starp prieku un šausmām, milzīgu sajūsmu un lielu satraukumu. Pirmā pārcelšanās nozīmē dzīvē lielas pārmaiņas, kas ietver daudz darbību un detaļu, ko ieteicams ņemt vērā. Tālāk sniegtie padomi ir izstrādāti, lai mazinātu stresu un atrisinātu pirmās izvākšanās noslēpumus.

1. Sakārtojiet savas finanses.

Kamēr dzīvojāt vecāku mājās, jums, visdrīzāk, bija vismaz sava veida finansiālais drošības tīkls. Tagad, kad izvācaties, jums ir labāk jāizprot, kas ir budžets un kā tas darbojas. Lai gan šis nav pats patīkamākais solis, tas noteikti ir viens no svarīgākajiem.
● Sāciet sekot līdzi saviem ikmēneša ienākumiem un uzziniet, kādi ir jūsu vidējie ikmēneša izdevumi. Sāciet, uzskaitot obligātos maksājumus, piemēram, automašīnu, pārtikas preces, tālruņa rēķinu un citus maksājumus. Pēc tam norādiet, cik daudz ienākumu jums būs nepieciešams un cik daudz jūs varat atļauties un vēlaties tērēt īrei.
● Nosakiet, cik jums būs atlicis tērēt pirkumiem, kurus būs nepieciešams veikt pirmajam dzīvoklim. Tā kā jums, visticamāk, būs jāiemaksā depozīts, kā arī pirmā mēneša īre, iekrājiet papildu naudu jau vairākus mēnešus pirms pārcelšanās.

2. Atrodi piemērotu dzīvesvietu.

Tas var aizņemt kādu laiku, taču tas noteikti atmaksāsies, ja nesasteigsiet, izvēloties pirmo dzīvokli, kas iepatiksies. Tiešsaistē ir daudz vietu, kur meklēt dzīvokļus, bet labākā vieta, kur sākt, ir jūsu sociālo mediju profili. Ielieciet sludinājumu, ka meklējat sev dzīvesvietu, un uzziniet, kāda ir situācija dzīvokļu īres tirgū. Skaidri nosakiet savu cenu diapazonu un vēlamo atrašanās vietu, kā arī citas prasības. Noteikti pieturieties pie sava īres budžeta.

3. Nolīgstiet profesionālu pārcelšanās uzņēmumu.

Šis ir viens no padomiem par izvākšanos, ko daudzi diemžēl palaiž garām: profesionāls pārvākšanās uzņēmums novērsīs pārcelšanās grūtības. Jums pašam ir pietiekami daudz jāuztraucas par pārējām sīkajām detaļām, tāpēc ļaujiet pilna servisa pārcelšanās komandai veikt savu darbu un padarīt jūsu pirmo pārcelšanās pieredzi par labu.

4. Izveidojiet mājas darbu grafiku.

Pirmajos mēnešos, kad pirmo reizi dzīvojat vienatnē, var būt vilinoši ļaut sev pilnībā atbrīvoties. Izlietne, kas pārpildīta ar netīriem traukiem, veļa, kas nekad netiek salocīta, vannas istaba, kurā krājas netīrumi… Ticiet mums, pēc kāda laika jūs vēlēsieties, kaut būtu sācis ieviest kārtību jau no pirmās dienas.

5. Praktizējiet labus ieradumus, pirms izvācaties.

Ja līdz šim esat dzīvojuši viegli, neveicot daudz darbu vai nesekojot līdzi savam budžetam, sāciet mainīt šos ieradumus pēc iespējas ātrāk. Tas ir vēl viens bieži piemirsts elements, kā padarīt pirmo pārcelšanos padarīt vieglāku.

6. Sarīkojiet ballīti!

Nekas nesaka: “Esmu pārcēlies” labāk, kā sarīkot savu pirmo mājas ballīti. Mājas ballītes var būt tik vienkāršas vai ekstravagantas, kā tas atbilst jūsu personībai, taču galvenās vajadzības vienmēr ir viesi, mūzika, uzkodas un dzērieni.
Sāciet, izvēloties datumu un sastādot to cilvēku sarakstu, kurus vēlaties uzaicināt. Pēc tam varat sākt plānot uzkodu un atspirdzinājumu galdu — ja šajā brīdī neesat droši, ko izvēlēties, organizēšanā varat lūgt palīgā dažus tuvus draugus. Galu galā jūs vienkārši vēlaties, lai jūsu draugi palīdzētu jums iejusties jaunajā vietā, tāpēc rīkojiet ballīti tiešai tādu, kādu to vēlaties, bet nepārslogojiet sevi.