Zaļā domāšana: padomi, lai pārceltos videi draudzīgi

Zaļā domāšana: padomi, lai pārceltos videi draudzīgi

Pārvākšanās nav zināms kā videi draudzīgs process. Protams, pārcelšanās kastes ir pārstrādājamas, taču lielākajā daļā procesu tiek uzkrāts daudz atkritumu, izšķērdēts daudz materiālu un daudz laika pavadīts ceļā ar automašīnu.

Par laimi, ir diezgan vienkārši samazināt potenciālo piesārņojumu, izmantojot dabai draudzīgu pārcelšanos, it īpaši, ja plānojat to laikus. Mēs iesakām pārceļoties savos plānos iekļaut tālāk aprakstītos videi draudzīgos padomus.

1. Pakojiet lietas konteineros, kas jums jau ir.

Lai pārceltos, jums noteikti būs vajadzīgas dažādas kastes, taču jūs varat ievērojami samazināt to kopējo apjomu, izmantojot konteinerus, kas jums jau ir, piemēram:
● plastmasas kastes,
● čemodāni,
● kumodes atvilktnes,
● sporta somas,
● atkārtoti lietojami pārtikas preču maisiņi.
Ja jums mājās ir kāds priekšmets, kurā var ievietot citas lietas, noteikti piepildiet to. Piemēram, ievietojiet mazajā vannas istabas atkritumu tvertnē tīru atkritumu maisu un izmantojiet to vannas istabas priekšmetu uzglabāšanai. Jo vairāk jūs varat ievietot konteineros, kas jums jau ir, jo vairāk jūs varat izvairīties no nepieciešamības paļauties uz iegādātajām pārcelšanās kastēm.

2. Uzglabājiet kastes, kuras nonāk jūsu mājās.

Iepirkšanās tiešsaistē nav videi draudzīgākais veids, kā iegādāties lietas, taču tā ir standarta mūsdienu dzīves sastāvdaļa, tāpēc arī jūsu preču kastes var tikt vairākkārt izmantotas. Ja zināt, ka jums ir gaidāma pārcelšanās, vai arī pats mēdzat lietas sūtīt vai pārvest, sāciet glabāt kastes, ko saņemat, lai varētu tās izmantot vēlāk. Sadaliet tās un glabājiet savā garāžā vai pagrabā, vai jebkurā vietā, kur tās nav redzamas, līdz pienāks brīdis, kad varēsiet kastes atkal izmantot.

3. Izmantojiet jau lietotas kastes.

Lai pārceltos dabai draudzīgi, pilnīgi jaunas pārvākšanās kastes iegādājieties tikai kā pēdējo variantu, vispirms mēģinot apkopot jau lietotas kastes. Zvaniet draugiem un ģimenes locekļiem, vietējiem pārtikas un mazumtirdzniecības veikaliem, kā arī publicējiet ziņu sociālo tīklu lapās, lai noskaidrotu, vai kādam ir rezerves kastes, kuras jūs varat paņemt.

4. Esiet radošs ar iepakojuma materiāliem.

Citus iepakojuma materiālus, atšķirībā no kartona kastēm, nav tik viegli pārstrādāt. Lai gan jūs varat pārstrādāt šos materiālus īpašos savākšanas punktos, daudzi cilvēki to neizdara, un tā vietā lielu daļu iepakojuma materiālu izmet miskastē.
Pirms sākat iegādāties materiālus, no kuriem var būt grūti pareizi atbrīvoties, sāciet ar to, kas jums jau ir. Varat izmantot avīzes, dvieļus, veļu, segas un pat drēbes, lai droši iesaiņotu dažādus priekšmetus.

5. Ziedojiet to, kas jums nav nepieciešams.

Pārcelšanās ir lieliska iespēja atbrīvoties no lietām, kuras vairs neizmantojat, nododot tās kādam labākam mērķim. Kad gatavojaties pārcelties, sakārtojiet lietas, no kurām esat gatavs atbrīvoties, tādās kaudzītēs kā “ziedot”, “pārstrādāt” un “izmest”. Jūsu izmešanas kaudzei ir jābūt pēc iespējas mazākai, iekļaujot tajā tikai tādus priekšmetus, ar kuriem jūs patiešām nevarat iesākt neko citu.
Jūs varat ziedot nevēlamas lietas labā stāvoklī dažādām labdarības organizācijām, skolām, bibliotēkām un dzīvnieku patversmēm.

6. Veiciet pēc iespējas mazāk braucienu turp un atpakaļ.

Mēģiniet veikt pēc iespējas mazāku braucienu skaitu ar savu personīgo automašīnu. Izlaidiet mazos braucienus un koncentrējieties uz to, lai pārcelšanās dienā visas preces aizvestu jūsu pārcelšanās serviss. Ja plānojat daļu no pārcelšanās veikt pats, viena piegājienā ievietojiet savā automašīnā pēc iespējas vairāk lietu, nevis dariet to pamazām. Jo mazāk braucienu varat veikt pārcelšanās laikā, jo labāk.