Pārcelšanās uz citu dzīvesvietu kopā ar bērniem

Pārcelšanās uz citu dzīvesvietu kopā ar bērniem

Pārvākšanās ar bērniem

Bērna izraušana no mājām un skolas, kā arī atraušana no draugiem var būt pat dramatiska un sirdi plosoša, bet arī aizraujoša, gaidot nozīmīgas izmaiņas ģimenes dzīvē. Lūk daži padomi un ieteikumi, kā samazināt bērniem  pārvākšanās stresu un palīdzēt pielāgoties gaidāmām pārmaiņām, un pat sagaidīt tās ar prieku.

 

Pārvākšanās ar zīdaiņiem un ļoti maziem bērniem

Bērnu psihe šajā vecumā ir cieši saistīta ar ģimeni, jo tieši ap to ir centrēta viņu pasaule. Cik daudz jūs varēsiet izskaidrot savam mazulim pārvākšanos, ir atkarīgs no tā, cik viņš spēs saprast. Atstājot savu veco dzīves vietu, iepakojiet bērna mantas kā pēdējās, bet, ierodoties jaunajā dzīves vietā, izpakojiet tās kā pirmās

Eksperti ir vienisprātis, ka bērnu istabu ierīkošanai ir izšķirošs pirmās dienas mērķis jaunajā mājoklī.

 

Pārvākšanās ar pirmsskolas vecuma bērniem

Šajā vecumā parasti bērni jau laicīgi jūt, ka lielas pārmaiņas ir gaisā.  Taču viņiem var nebūt priekšstata par to, kas ir pārvākšanās.

  • Runājiet ar bērniem par to, kas notiek. Bērni uztver visas sarunas par pārcelšanos, tāpēc pastāstiet viņiem par to, cik drīz vien iespējams. Nav nepieciešams brīdināt jūsu mazuli daudzus mēnešus pirms šī notikuma. Kad pienāks laiks, parādiet jauno māju un sāciet gatavot bērnus mantu pakošanai. Noteikti paskaidrojiet bērniem, kas paliks nemainīgs: pārvāksies visa ģimene, tiks paņemti līdzi bērna gultiņa un citas mēbeles un mantiņas. Bet jāpastāsta arī par to, kas būs jauns un kas mainīsies: piemēram, būs cits sporta laukums, būs jauna pirmsskola utt. Pat ja jums ir kādas šaubas par to, kā bērns uztvers pārvākšanos, tās prezentēšanai pozitīvā gaismā ir izšķiroša nozīme, jo jūsu bērns saņems no jums rīcības norādes.
  • Šajā vecumā redzēt nozīmē ticēt. Ideālā gadījumā apmeklējiet jauno māju pirms pārcelšanās kopā ar savu bērnu un, ja iespējams, paspēlējieties jaunajā pagalmā. Ja tas nav iespējams, parādiet video vai fotoattēlus ar virtuālo iepazīšanos ar māju. Google Maps arī ir ļoti noderīga, jo vieta liksies pazīstama, kad jūsu bērns to redzes.
  • Ļaujiet savam bērnam “palīdzēt.” Uzticiet jūsu pirmsskolas vecuma bērnam grāmatu vai spēļu iepakošanu, lai viņš justu arī  savu atbildību un ieguldījumu. Ar pareizu noskaņojumu bērni var pat palīdzēt izmest visas vecās mantas, kuras nav vērts ņemt līdzi.
  • Izmantojiet viņu apsēstību ar kastēm. Kamēr jūs iepakojat mantas, jūs varētu uzbūvēt mazas alas bērniem, pagriežot kastes uz sāniem. Tur varat ievietot segu un lukturīti, kā arī grāmatas un uzkodas. Jūs varat arī izveidot ciematus no kastēm — skolu, slimnīcu —vai pārvērst tās par sacīkšu automašīnām. Tas liek bērniem uztvert šo procesu kā jautru laiku. Tikmēr jūs varat turpināt iepakot visu, kas ir tuvumā.

 

Pārcelšanās ar skolas vecuma bērniem

Bērns var būt satriekts, jo atstāj mīļotos skolotājus, komandas un, pats galvenais, draugus. Modernās tehnoloģijas atvieglos jūsu atvasītei saziņu ar draugiem, kuri paliek vecajā dzīves vietā. Ja jūsu bērnam vēl nav, izveidojiet e-pasta adresi, kuru var izmantot piezīmju un fotoattēlu nosūtīšanai. Pārliecinieties, ka ierīcē var izmantot Zoom vai FaceTime, lai kopā ar draugiem pavadītu laiku un spēlēt online spēles. Ieplānojiet tikšanos ar draugiem un sagatavojiet tai savu bērnu. Tas arī var būt veids, kā parādīt, ka ardievas nav uz visiem laikiem.

Esiet pacietīgi, jo jūsu bērni vadās pēc emocijām, un neuztveriet to personīgi. Ceram, ka mūsu padomi būs noderīgi un jūsu pārcelšanās notiks efektīvi, ātri un jautri!