Nav nekāds noslēpums, ka 21. gadsimtā cilvēki katru dienu saražo milzīgu daudzumu ar atkritumiem, kas gadu gaitā kļuvusi par nopietnu problēmu visā pasaulē. Saražoto atkritumu apjomu cilvēki var samazināt, mainot savus ikdienas paradumus. Arī tad, kad tiek plānota pārvākšanās. Kā? Lasi par to rakstā!
Daudzreiz lietojamas kastes: Vairumam cilvēku šķiet, ka pārvākšanās nav iedomājama bez daudzām kartona kastēm, kuras visbiežāk tiek izmestas uzreiz pēc ievākšanās jaunajā mājoklī, bet no tā var izvairīties, ja tiek izmantotas plastmasas kastes.
Videi draudzīga utilizācija: Pārvākšanās procesā pilnībā no atkritumu radīšanas izvairīties nevar, jo, pakojot mantas, noteikti atklāsies, ka kaut kas ir nevajadzīgs, saplīsis vai savu mūžu nokalpojis. Ārā metamās mantas noteikti vajadzētu kritiski izvērtēt un, piemēram, medikamentus, ķimikālijas un elektrotehniku nevajadzētu izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.
Atbildīga atkritumu utilizācija garantēs to, ka atkritumi tiks pārstrādāti un nekļūs par daļu no vides piesārņojuma.
Iepakojamie materiāli: Nav nepieciešams pirkt vairākus burbuļplēves ruļļus, ja mājās jau ir lietas, kuras var izmantot kā iepakojamos materiālus.
Izmantojot šīs saiņošanas metodes, mazāks būs ne tikai atkritumu daudzums, bet arī izdevumi par saiņošanas materiāliem.
Pārdod, ziedo vai atdod: Ja zini, ka kāda vai vairākas lietas, kuras ir labā stāvoklī, jaunajā mājoklī tev nebūs nepieciešamas, tad neizmet tās, bet atrodi kādu, kuram tās ir nepieciešamas. Sākumā vari apjautāties, vai šīs lietas nav nepieciešamas tuviniekiem, bet vari tās arī ziedot labdarības organizācijām vai pārdot, ievietojot sludinājumu internetā. Izvēle ir tavā ziņā, bet apsveicams būs fakts, ka būsi devis otro dzīvi lietām, kuras tev pašam vairs nav nepieciešamas.
Nav nemaz tik sarežģīti, vai ne? Lai videi draudzīga un no atkritumiem brīva pārvākšanās!